Wiadomości z Zabrza

Przed nami XXV jubileuszowe Zabrzańskie Targi Edukacyjne "Szkolne Prezentacje 2023"

  • Dodano: 2023-04-12 07:30, aktualizacja: 2023-04-12 07:48

W hali widowiskowo-sportowej ”Pogoń” przy ul. Wolności 406 już w najbliższy czwartek, bo 13 kwietnia, odbędą się jubileuszowe XXV Zabrzańskie Targi Edukacyjne „Szkolne Prezentacje’2023” pod honorowym patronatem prezydent Zabrza Małgorzaty Mańki-Szulik. To szansa dla wszystkich tych, którzy stoją przed wyborem nowej szkoły i chcą poznać specyfikę poszczególnych placówek, a także wymagania, jakie spełniać muszą kandydaci.

XXV Zabrzańskie Targi Edukacyjne

Organizatorzy przewidują, że targi odwiedzi ok. 2 tys. uczniów zabrzańskich szkół ponadpodstawowych. Tradycyjnie odbędą się w hali widowiskowo-sportowej „Pogoń” przy ul. Wolności 406.

Targi mają za zadanie umożliwienie uczniom zapoznanie się w jednym miejscu i w tym samym czasie z jak najpełniejszą ofertą publicznych i niepublicznych szkół średnich, stworzenie młodzieży możliwości osobistego kontaktu z przedstawicielami Powiatowego Urzędu Pracy, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, Zabrzańskiego Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości i przedstawicieli pracodawców w celu zorientowania się w późniejszych szansach na rynku prac, umożliwienie zabrzańskim publicznym szkołom średnim oraz szkołom wyższym prezentacji swoich osiągnięć, oferowanych kierunków i typów kształcenia, a także przedstawienia w sposób bezpośredni zainteresowanym uczniom klas ósmych szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich informacji o życiu szkoły, o jej specyfice i warunkach przyjmowania kandydatów.

Wzorem lat ubiegłych zwiedzanie ekspozycji odbywać będzie się w zorganizowanych grupach i pod opieką nauczycieli, wg ustalonego wcześniej harmonogramu zwiedzania. Pierwsze wejście zaplanowano na godz. 9.30, a nst. co pół godz. aż do godz. 16.00.

Głównymi organizatorami tego wydarzenia są: Miasto Zabrze, Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Zabrzu oraz Zespół Szkół Sportowych im. J. Kusocińskiego w Zabrzu. Patronat honorowy nad XXV jubileuszowymi Zabrzańskimi Targami Edukacji „Szkolne Prezentacje’2023” objęła prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również