Wiadomości z Zabrza

Przed nami IV edycja Rajdu Śmiercioodpornych!

  • Dodano: 2020-10-01 14:00

Fantastyczna atmosfera, cały dzień na motocyklu, niespełna 30 wyjątkowych zadań rozrzuconych po całym Zabrzu, rywalizacja z innymi motocyklistami, ale także z własnymi słabościami – to tylko część tego, co gwarantują organizatorzy czwartej edycji Rajdu Śmiercioodpornych.

Stowarzyszenie Śmiercioodporni we współpracy ze Szkołą Jazdy i Ratownictwa Drogowego MotoRat zapraszają już w najbliższą sobotę, 3 października. Impreza rozpocznie się o godz. 14.00, na placu manewrowym MotoRat przy ul. Knurowskiej w Zabrzu.

Na czym polega Rajd Śmiercioodpornych?

To impreza dla każdego fana jednośladów, bez względu na posiadany motocykl czy motorower, który chce dobrze się bawić i w ciekawy sposób spędzić sobotnie popołudnie. Zapisy rozpoczną się w dniu imprezy punktualnie o godz. 14.00. Każdy z uczestników otrzymuje zestaw startowy składający się z mapy, naklejki z numerem startowym oraz kartą odpowiedzi. Na mapie oznaczonych zostaje 27 punktów dwóch rodzajów – zadania (lepiej premiowane) oraz zagadki (za jeden punkt). Uczestnik wyznacza sam sobie trasę i decyduje o wyborze punktów. W określonym oknie rywalizacyjnym ma za zadanie odwiedzić jak najwięcej punktów, odgadnąć zagadki lub wziąć udział w zadaniach, a także dotrzeć na metę.

Cały przejazd odbywa się w normalnym ruchu miejskim, z poszanowaniem przepisów ruchu drogowego, a metę wyznaczono również na placu manewrowym MotoRat. Przy wjeździe każdy uczestnik będzie mógł podjąć decyzję o starcie w dodatkowym, premiowanym punkcie sprawnościowym z techniki jazdy, który odbędzie się właśnie na placu. Stawka będzie wysoka, bo można zdobyć nawet 10 punktów, które ostatecznie mogą zaważyć o rezultacie.

A może dopisze szczęście?

W tym roku organizatorzy wprowadzają kolejną nowość, czyli rozwinięcie rajdu Poker Race. Na każdym z punktów zadaniowych uczestnicy otrzymają wylosowaną kartę do gry. W sumie mogą zdobyć ich aż pięć. Na mecie przekażą ją do wyznaczonego punktu, gdzie zostaną oznaczone numerem startowym. Posiadacz najlepszej “ręki” spośród dostarczonych zestawów otrzyma nagrodę specjalną. Jeśli jednak dojdzie do remisu (wszak jest to możliwe przy tylu kartach), przedstawiciel organizatorów przygotuje dogrywkę w Texas Hold’em! 

Na mecie również dostępny będzie grill, gdzie będzie można podgrzać sobie coś ciepłego w oczekiwaniu na rozstrzygnięcie

Uczestnictwo jest całkowicie darmowe, a organizatorzy przygotowali naprawdę ciekawe nagrody. Szczegóły dostępne są na mediach społecznościowych (FB: MotoRat – Szkoła Jazdy i Ratownictwa Drogowego, Śmiercioodporni), a także na stronie www.Smiercioodporni.pl

Przed nami IV edycja Rajdu Śmiercioodpornych!

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.