Wiadomości z Zabrza

Przebudowa torowiska w centrum Zabrza przeciągnie się do przyszłego roku

 • Dodano: 2019-11-14 10:00

Remont torowiska w centrum Zabrza nie zostanie ukończony na czas - prace budowlane przeciągną się do przyszłego roku. Do opóźnienia przyczyniły się przede wszystkim liczne problemy z podziemną infrastrukturą, co wymusiło zastosowanie zmian w projektach. Na razie nie jest jeszcze znana dokładna data zakończenia inwestycji i oddania torowiska do użytku.

Prace remontowe miały zakończy się do 22 grudnia - ten termin jest jednak nierealny

Umowę na remont torowiska przy pl. Teatralnym oraz wzdłuż ul. Religi i ul. Powstańców Śląskich podpisano w lutym tego roku. Według planu przebudowie ulegnie 1380 metrów pojedynczego toru. W ramach tych prac zaplanowano również budowę rozjazdów dla nowych relacji Religi - Plac Teatralny., a także Powstańców Śląskich - Wolności w kierunku na Gliwice. Budowlańcy rozpoczęli prace w kwietniu.

– W związku z licznymi kolizjami oraz koniecznością zmian projektowych dla branży teletechnicznej, kablowej, energetycznej oraz sieci trakcyjnej występują opóźnienia. W tej chwili nie mamy jeszcze konkretów co do nowego harmonogramu, który uwzględniłby opóźnienia – mówi dla portalu transport-publiczny.pl Andrzej Zowada, rzecznik prasowy Tramwajów Śląskich.

Zgodnie z wcześniejszym planem remont miał się zakończyć 22 grudnia, a ruch tramwajowy miał być wznowiony mniej więcej w połowie stycznia 2020 roku. Teraz jednak ze względu na przesunięcie czasowe nie jest znana jeszcze prawdopodobna data zakończenia robót - procedowany jest aneks terminowy.

Zobacz także

Komentarze (4)    dodaj komentarz »

 • Jerzy

  Przykładem Gliwic likwidacja linii tramwajowych dała by więcej oszczędności i częsta naprawa ulic nie była by konieczna , Żory np wprowadziły darmowe przejazdy autobusem kosztem likwidacji Straży Miejskiej

 • Bercik Oberschlesien

  sam się zlikwiduj

  • Bercik Oberschlesien
   2020-01-24 20:47
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • Yorg

  A czyją winą jest brak naniesionych wszystkich przewodów energetycznych, kanalizacyjnych , czy też telefonicznych na plany miasta ?Od początku remontu, a nawet wcześniej było wiadomo, że wystąpią pewne utrudnienia, które opóźnią wykonanie torów tramwajowych. Dlatego tak chętnie UM przystaje na przesunięcie terminów wykonania, oczywiście kosztem nas - mieszkańców .

 • Paweł

  Przecież Pani Prezydent nic sobie nie robi z mieszkańców tak jak i radni Zabrza !!!!!!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.