Własna firma transportowa to nie lada wyzwanie. Jako przedsiębiorca w tej branży musisz zadbać o pojazdy flotowe, aby te były wygodne, niezawodne i bezpieczne. Inwestycja w ciągniki siodłowe często wiąże się z milionowymi kosztami. Czy można je ograniczyć? Tak, wystarczy wybrać leasing ciężarówki. Sprawdź, jak to zrobić i co można zyskać w ramach umowy leasingowej.
Kto może skorzystać z leasingu samochodu ciężarowego?
Umowy leasingu na ciągniki siodłowe są dostępne dla ściśle określonych grup przedsiębiorców. Z takiej oferty finansowania mogą skorzystać spółki prawa handlowego oraz osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą w branży transportowej. Podstawowe warunki umożliwiające ubieganie się o leasing ciężarówki to:
- działalność prowadzona od co najmniej 12 miesięcy,
- stabilna sytuacja finansowa przedsiębiorstwa.
Podpisanie umowy leasingowej to dość prosta sprawa. Wystarczy wybrać jeden z pojazdów akceptowanych przez firmę leasingową, uzupełnić dokumenty i sfinalizować transakcję po zaakceptowaniu wniosku.
Leasing ciężarówki w praktyce – jakie formy finansowania są najkorzystniejsze?
Umowa leasingu samochodu ciężarowego to niejedyne rozwiązanie dostępne dla przedsiębiorców w branży transportowej. Alternatywnie można wybrać pożyczkę leasingową, choć w przypadku ciągników siodłowych o znacznej wartości lepszym rozwiązaniem będzie leasing: operacyjny lub finansowy.
W ramach umowy leasingu ciężarówki w mLeasing możesz pokryć do 100% wartości kupowanego ciągnika siodłowego. Dzięki temu zbudowanie firmowej floty pojazdów ciężarowych nie generuje żadnych kosztów początkowych po stronie przedsiębiorstwa. Co ciekawe, umowa leasingu jest dostępna zarówno dla pojazdów nowych, jak i używanych.
Leasing samochodu ciężarowego do kwoty 3 mln złotych jest przyznawany w uproszczonej procedurze, a maksymalny czas trwania jednorazowej umowy to 60 miesięcy. Podpisanie umowy z leasingodawcą daje możliwość skorzystania z odpisów amortyzacyjnych, a także wliczenia opłaty wstępnej i raty leasingu w koszty uzyskania przychodu firmy.
Optymalizacja kosztów firmy przewozowej a leasing ciężarówki
Dla firm w branży logistycznej najważniejsza jest ciągła optymalizacja kosztów. W przeciwnym razie może dojść do sytuacji, w której firma traci płynność finansową, czyli po prostu staje się nierentowna.
Leasing samochodu ciężarowego to dobry sposób, aby zredukować obciążenie firmowego budżetu do minimum. Podpisując umowę z leasingodawcą, można korzystać z pełni funkcjonalności ciągnika siodłowego w zamian za płatność miesięcznej raty leasingu. To dobre rozwiązanie optymalizacyjne, dzięki któremu wstępne obciążenie budżetu przedsiębiorstwa będzie prawie zerowe.
Umowa leasingu ciężarówki – jakie samochody obejmuje?
Leasing ciężarówki obejmuje nie tylko samochody przeznaczone do przewozu ciężkich ładunków, czyli ciągniki siodłowe o masie całkowitej powyżej 3,5 tony. Umowę leasingową można podpisać także na pojazdy ciężarowe: budowlane, wywrotki oraz specjalistyczny sprzęt do utrzymania dróg.
Leasing ciężarówki – czy to się opłaca?
Budowanie floty pojazdów ciężarowych może być wyjątkowo kosztowne, dlatego zakup aut za gotówkę nigdy nie będzie korzystnym rozwiązaniem dla firmowego budżetu. Wybierając leasing, oprócz możliwości pokrycia do 100% kosztów zakupu dowolnego auta ciężarowego, zyskasz:
- atrakcyjne pakiety ubezpieczeń OC, AC i NNW,
- pełne wsparcie techniczne w razie konieczności likwidacji szkody komunikacyjnej,
- brak zbędnych formalności do załatwienia,
- korzystne warunki finansowania, czyli niską rozsądną ratę.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o leasingu ciężarówki, koniecznie skontaktuj się z ekspertem mLeasing. To prosty sposób, aby poznać szczegóły oferty i zoptymalizować wydatki związane z utrzymaniem firmowej floty aut przeznaczonych do transportu towarów. Niezależnie od wybranego rodzaju leasingu, na koniec umowy możesz wykupić pojazd lub podpisać kolejną umowę.