Wiadomości z Zabrza

Program pomocy dla przedsiębiorców poszkodowanych w ubiegłorocznej powodzi

  • Dodano: 2011-01-18 09:30

Informujemy, iż trwa program pomocy dla przedsiębiorców poszkodowanych w ubiegłorocznej powodzi. Program wszedł w życie na postawie Ustawy z dnia 12 sierpnia 2010 r. o wspieraniu przedsiębiorców dotkniętych skutkami powodzi z 2010 r. Ustawa przewiduje do 50 tys. zł nieoprocentowanej, umarzalnej pożyczki dla mikro i małych firm, które poniosły straty spowodowane powodzią.


Pomoc przyznawana jest na odbudowę majątku trwałego lub obrotowego, zniszczonego lub utraconego w wyniku klęski żywiołowej.
Ministerstwo Gospodarki w każdym województwie wybrało jeden fundusz pożyczkowy uprawniony do udzielania niniejszej pomocy, a następnie przekazało mu środki na realizacje programu. Na terenie województwa śląskiego wybrany został Fundusz Pożyczkowy GAPP S.A.


Termin przyjmowania wniosków: 14 luty 2011 r.


Podstawowe warunki udzielanych pożyczek:

  • Kwota pożyczki: do 50 000,00 zł
  • Umorzenie: w całości lub do 75 %
  • Oprocentowanie: brak
  • Przeznaczenie: usuwanie szkód w rzeczowych aktywach trwałych lub obrotowych, możliwość refundacji wydatków już poniesionych


W załączeniu Ustawa z dnia 12 sierpnia 2010 roku stanowiącą podstawę do udzielania wsparcia oraz zawierającą najistotniejsze informacje na temat warunków otrzymania pożyczki przez przedsiębiorstwa poszkodowane w wyniku powodzi z 2010 r. oraz plakat promujący program.


Informacje o programie >>

Ustawa z dnia 12 sierpnia 2010 roku >>

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również