Wiadomości z Zabrza

Profilaktycznie o bezpieczeństwie nad wodą podczas półkolonii

  • Dodano: 2020-08-17 08:00, aktualizacja: 2020-08-17 08:17

Wakacje to czas wypoczynku oraz rekreacji. Wiele osób odpoczywa, korzystając z uroków wodnych kąpieli. Policyjny profilaktyk z zabrzańskiej Komendy, spotkał się dzisiaj z uczestnikami półkolonii na terenie "Parku 12C".

W czasie prelekcji policjant radził jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą i korzystać z jej uroków, unikając potencjalnych zagrożeń.

Z uczestnikami półkolonii w zabrzańskim "Parku 12C", spotkał się policyjny profilaktyk z zabrzańskiej Komendy - mł.asp. Adam Strzodka. W czasie spotkania koloniści zdobywali wiedzę dotycząca tego, jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą, w górach czy też spędzając wakacje w mieście. 

Spotkanie zostało zorganizowane w myśl ogólnopolskiej akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą". Głównym celem tej akcji jest propagowanie właściwego zachowania na akwenach, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, a w efekcie ograniczenie wypadków tonięć.

Pamiętajmy:

Spędzając czas w górach lub nad wodą korzystajmy jedynie z wyznaczonych szlaków oraz strzeżonych kąpielisk i miejsc wyznaczonych do kąpieli, a rodzaj aktywności dostosujmy do swoich umiejętności i możliwości psychofizycznych.Przed wyjściem w góry zapoznajmy się z aktualnie panującymi warunkami i prognozą pogody. Zadbajmy o odpowiednie ubranie, obuwie i wyposażenie (np. prowiant i napoje, mapę i kompas, latarkę, podręczną apteczkę oraz telefon komórkowy z naładowaną baterią i zapisanymi numerami alarmowymi).

Wchodząc do wody, zwracajmy uwagę na znaki i tablice informacyjne. Przestrzegajmy regulaminu kąpieliska, stosujmy się również do uwag i zaleceń ratownika. Unikajmy kąpieli po spożyciu alkoholu, po wytężonym wysiłku fizycznym lub bezpośrednio po posiłku, zachowajmy również ostrożność podczas kąpieli po długotrwałym przebywaniu na słońcu. Korzystajmy tylko ze sprawnego i właściwie wyposażonego (np. w kamizelki ratunkowe) sprzętu pływającego. Zwracajmy szczególną uwagę na bawiące się na brzegu dzieci.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.