Wiadomości z Zabrza

Poważny wypadek na A4 w Gliwicach. Zderzyły się tiry! Droga korkuje się już od Zabrza

  • Dodano: 2021-09-13 12:30, aktualizacja: 2021-09-14 07:38

W poniedziałek, 13 września, na autostradzie A4 w Gliwicach doszło do groźnej kolizji. Zderzyły się pojazdy ciężarowe. Korki pojawiają się już w Zabrzu. Lepiej wybrać objazd.

Przedstawiciele policji precyzują, że do zdarzenia doszło na wysokości PPO w Żernicy, za zjazdem z autostrady A1, po godzinie 10.43. Zderzyły się trzy samochody ciężarowe. Na miejsce zadysponowano jednostki z Komisariatu Autostradowego Policji, a także zastępy straży pożarnej oraz Zespoły Ratownictwa Medycznego. 

Jak doszło do kolizji?

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierowca tira jadącego lewym pasem przymierzał się do zmiany pasa ruchu na prawy. Kiedy rozpoczął ten manewr, wjechał w tył innego samochodu ciężarowego.

Choć sytuacja wyglądała groźnie, poszkodowana została jedna osoba. Przetransportowano ją do szpitala, gdzie przejdzie kompleksowe badania. Wiadomo już, że jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. 

W wyniku kolizji, droga w kierunku Wrocławia została zablokowana. Policja sugeruje wybranie alternatywnej trasy. Objazd wyznaczono przez A1 i DK 88. Blokada drogi może potrwać do dwóch godzin.

Jak podaje WCZK, o godz. 13:40 udrożniono lewy pas autostrady. O godz. 17:47 zakończono czynności, po czym przywrócono normalny ruch kołowy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również