Wiadomości z Zabrza

Poszukiwany listem gończym zatrzymany po 6 latach

  • Dodano: 2019-07-11 10:15

Zabrzańscy kryminalni, którzy zajmują się poszukiwaniem osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości, zatrzymali mężczyznę, który ukrywał się od 6 lat.

Poszukiwany był do odbycia kary pozbawienia wolności za znęcanie się nad była partnerką i dzieckiem.

Najbliższy rok spędzi za kratami więzienia

Jak trudna i żmudna jest praca policyjnych poszukiwaczy mogliśmy się przekonać już wiele razy. Osoby skazane przez polski wymiar sprawiedliwości, które chcą uniknąć kary, robią dosłownie wszystko, aby nie iść do więzienia. Dzięki sumiennej pracy policjantów, która czasami trwa wiele lat, osoby skazane wyrokiem sądowym trafiają do zakładów penitencjarnych. Tak było i w przypadku 57-letniego mężczyzny poszukiwanego do odbycia kary za znęcanie się nad byłą partnerką i swoim synem.

Poszukiwany ukrywał się przez 6 lat za granicą

Zabrzańscy kryminalni ustalili, że mieszkał na terenie Niemiec. Kiedy przyjechał dosłownie na kilka godzin do Zabrza, został zatrzymany w centrum miasta. Mężczyzna był bardzo zdziwiony z powodu zatrzymania. Celowo nie skorzystał z samolotu, tylko przez wiele godzin jechał samochodem do Polski, aby policjanci nie dowiedzieli się o jego kilkugodzinnej wizycie w kraju. Środki ostrożności jakie powziął poszukiwany niestety nie pomogły mu uniknąć zatrzymania. Mężczyzna został już osadzony w zakładzie karnym, gdzie spędzi najbliższy rok.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.