Wiadomości z Zabrza

Poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności kradł prąd!

  • Dodano: 2024-03-01 06:30, aktualizacja: 2024-03-01 06:33

Dzielnicowi z Komisariatu III Policji w Zabrzu zatrzymali przedwczoraj 54-letniego mieszkańca Zabrza który kradł prąd w swoim mieszkaniu i dodatkowo był osobą poszukiwaną. W trakcie obchodu mundurowi ujawnili, że mieszkanie nie ma licznika energii elektrycznej i wykonana jest prowizoryczna instalacja, dzięki któremu 54-latek nielegalnie pobierał energię elektryczną. Mężczyzna trafił już za kratki, a za kradzież prądu grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Kradzież prądu w Zabrzu

Dzielnicowi z Komisariatu III Policji w Zabrzu pozyskali informację o możliwości kradzieży prądu w jednym z mieszkań przy ulicy Pośpiecha w Zabrzu. Jak się okazało, ustalenia dzielnicowych się potwierdziły. Mundurowi, prowadząc oględziny ujawnili, że  mieszkanie nie ma licznika energii elektrycznej, a na zabezpieczeniu głównym przyłącza prądu zerwane są plomby. Wykonane było także prowizoryczne przyłącze, dzięki któremu w mieszkaniu nielegalnie pobierana była energia elektryczna. Kiedy wezwani na miejsce pracownicy energetyki rozłączyli instalacje, 54-latek wyszedł z mieszkania, aby sprawdzić, dlaczego nie ma prądu. Na korytarzu czekali już na niego dzielnicowi.

W trakcie czynności okazało się również, że 54-latek jest poszukiwany. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do zabrzańskiej komendy. Zgodnie z nakazem sądu 54-latek został przewieziony do zakładu karnego w celu odbycia kary 3 miesięcy pozbawienia wolności za oszustwa. Dodatkowo za kradzież energii elektrycznej grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również