Wiadomości z Zabrza

Posługiwał się fałszywym prawem jazdy. Policjanci nie dali się nabrać!

  • Dodano: 2023-03-31 10:00

Zabrzańscy policjanci w trakcie kontroli drogowej stwierdzili, że kierujący przedstawił im fałszywe prawo jazdy. Kierowca posłużył się „kolekcjonerską” kartą, imitującą autentyczny dokument. Teraz 40-letniemu kierowcy grozi kara nawet do 5 lat więzienia.

Zabrze. 40-latek posługiwał się fałszywym prawem jazdy

W czwartek na  ulicy Dubiela policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli 40-letniego kierowcę dostawczego forda, który wylegitymował się prawem jazdy wydanym w Norwegii. Mundurowi błyskawicznie zorientowali się, że mają do czynienia z podróbką - kolekcjonerską kartą imitującą prawdziwy dokument. Gdy policjanci zweryfikowali prawo jazdy, ich podejrzenia potwierdziły się. 40-latek odpowie teraz za przestępstwo posłużenia się nieautentycznym dokumentem, za co grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Niech ten przypadek będzie przestrogą dla wszystkich tych, którzy uważają, że można posługiwać się „kolekcjonerskimi” dokumentami. W internecie funkcjonuje wiele stron, na których można zamówić prawie każdy dokument, na przykład dowód osobisty czy prawo jazdy. Część z nich jest wykonana w sposób do złudzenia przypominający prawdziwe. Jednak już za posługiwanie się takimi dokumentami jako autentycznymi, grozi kara nawet do 5 lat więzienia, o czym przekonał się właśnie zatrzymany w Zabrzu mężczyzna.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również