Wiadomości z Zabrza

Ponad 9,6 tys. zł na rzecz Olafa z Mikulczyc. Podsumowanie festynu charytatywnego

  • Dodano: 2021-10-14 13:45

W sobotę 2 października odbył się festyn charytatywny, podczas którego zbierano pieniądze na rzecz 14-letniego Olafa i świętowano 70-lecie przyłączenia Mikulczyc do Zabrza. Łącznie uzbierano ponad 9,6 tysięcy złotych! Organizatorami festynu były stowarzyszenia MocnoSpołeczni oraz Otoczka. 

"Ożywiamy Mikulczyce & ratujemy dziecka życie"

Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Uczestnicy mogli bawić się w rytm muzyki na żywo podczas koncertów. Wystąpił Niki Wladarz, zespół OVERVISION, Kinga Krywalska, a także Darek Nowicki. Dla dzieci dostępne były dmuchańce, malowanie twarzy, balony i żywe maskotki. Podczas festynu odbył się też Quiz z nagrodami, które ufundował patronat honorowy festynu - Tomasz Olichwer.

14-letni Olaf z Mikulczyc potrzebuje pomocy

Łącznie podczas festynu na rzecz Olafa uzbierano kwotę 9629,72 zł. Po dołożeniu około 20 złotych rodzina chłopca wpłaciła na internetową zbiórkę okrągłą kwotę 9650 zł. 

– Wraz ze Stowarzyszeniem Otoczka stanęliśmy na wysokości zadania, a zbiórka dla Olafa przekroczyła najśmielsze wyobrażenia – przekazuje zabrzańskie Stowarzyszenie MocnoSpołeczni.

14-letni Olaf z Mikulczyc walczy z rakiem już od 2017 roku. Przeszedł kilka operacji, jednak to wciąż nie koniec leczenia. Młody zabrzanin potrzebuje pieniędzy na leczenie, leki, rehabilitacje i sprzęt rehabilitacyjny oraz stałą opiekę specjalistów. Nadal można go wesprzeć poprzez internetową zbiórkę dostępną TUTAJ.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.