Wiadomości z Zabrza

Politechnika Śląska świętowała 77. lecie w Domu Muzyki i Tańca

  • Dodano: 2022-05-27 07:30, aktualizacja: 2022-05-27 09:00

W minioną środę w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu, odbył się urodzinowy koncert wiosenny Politechniki Śląskiej z okazji 77-lecia placówki. Uczestniczyli w nim przedstawiciele społeczności akademickiej, w tym m.in.: rektor PŚl prof. Arkadiusz Mężyk, kadra naukowa, pracownicy administracji oraz studenci. Nie zabrakło przedstawicieli zabrzańskiego samorządu na czele z prezydent Zabrza Małgorzatą Mańką-Szulik. Gwiazdą wieczoru był Andrzej Piaseczny.

Zabrze jest ośrodkiem akademickim, którego jednym z filarów jest ta ważna uczelnia badawcza. We współpracy z Politechniką Śląską przygotowany i zrealizowany został projekt rozbudowy kampusu przy ul. Roosevelta. Z powodzeniem funkcjonują tam dzisiaj dwa wydziały: Organizacji i Zarządzania oraz Inżynierii Biomedycznej.

– Politechnika ma nieoceniony wkład w rozwój polskiej nauki. Umacnia też potencjał edukacyjny, gospodarczy i innowacyjny województwa śląskiego. Przez 77 lat instytucja wykształciła kolejne pokolenia specjalistów, z których wielu może się poszczycić światowymi sukcesami – komentuje Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent miasta Zabrze. – Na podziw zasługuje także to, że zainteresowanie studiami na tej uczelni jest niezmienne od kilku dekad. Dziś do 15 jednostek realizujących program na 60 kierunkach, uczęszcza ponad 17 tysięcy słuchaczy. Politechnika Śląska, współpracując z przeszło 100 zagranicznymi podmiotami, wciąż poszerza zakres i podnosi jakość kształcenia, dzięki czemu stała się prawdziwie europejskim ośrodkiem naukowym – dodaje prezydent Zabrza.

Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku w Zabrzu otwarto Europejskie Centrum Innowacyjnych Technologii dla Zdrowia (EHTIC – European HealthTech Innovation Center). To jedna z kluczowych i najważniejszych inwestycji tego typu w Europie Środkowo-Wschodniej. Centrum jest wspólnym projektem Politechniki Śląskiej, Miasta Zabrze oraz firmy Philips i odgrywa rolę lidera w zakresie rozwijania i wdrażania innowacyjnych technologii medycznych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również