Wiadomości z Zabrza

Policyjny dozór i zakaz zbliżania się za rozbój!

  • Dodano: 2023-12-07 14:15

Dwaj obywatele Ukrainy w wieku 18 i 42 lat, którzy konflikt ze znajomym postanowili rozwiązać przez pobicie go i zabieranie mu samochód, zostali zatrzymani przez policyjnych wywiadowców z zabrzańskiej komendy. Na czas trwającego postępowania podejrzani zostali objęci policyjnym dozorem oraz zakazem kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonego.

Za popełnione przestępstwo mężczyznom grozi kara do 15 lat więzienia

Do zdarzenia doszło na ulicy Franciszkańskiej, w poniedziałek około godziny 22.00. 42-latek i 18-latek napadli znanego im 34-latka, ponieważ jak sami tłumaczyli, miał on składać nieprzyzwoite propozycje ich partnerkom. Po tym, jak 34-latek został pobity, sprawcy zmusili go do oddania kluczyków jego samochodu marki kia, którym następnie odjechali. Zawiadomiona o zdarzeniu zabrzańska policja zatrzymała podejrzanych i osadziła w policyjnym areszcie. W trakcie czynności odzyskano skradziony pojazd, który sprawcy porzucili.

Na czas prowadzonego postępowania, śledczy zastosowali wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci dozoru oraz zakazu kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonego.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również