Wiadomości z Zabrza

Policyjne podsumowanie czerwca - zatrzymanie 55 poszukiwanych

  • Dodano: 2021-07-02 07:30, aktualizacja: 2021-07-02 11:04

W ubiegłym miesiącu, policjanci z Zabrza zatrzymali aż 55 osób, które ukrywały się przed wymiarem sprawiedliwości. Wśród zatrzymanych są poszukiwani listami gończymi, nakazami doprowadzenia czy też w celu ustalenia miejsca pobytu. Dzięki determinacji zabrzańskich stróżów prawa osoby, które ukrywają się przed wymiarem sprawiedliwości, nigdy nie mogą czuć się spokojnie.

Mundurowi z zabrzańskiej komendy praktycznie każdego dnia zatrzymują osoby, które celowo ukrywają się przed policją i wymiarem sprawiedliwości, chcąc uniknąć kary za popełnione przestępstwa. Wielu z poszukiwanych listami gończymi i nakazami doprowadzeń często zmienia swoje miejsca zamieszkania. Ukrywa się u swoich znajomych lub rodziny, udaje bezdomnych. Powody są różne - kara więzienia do „odsiadki”, niezapłacona grzywna sięgająca od kilkuset złotych do kilku tysięcy. Jednakże mimo takich zabiegów i tak nie udaje im się uniknąć konsekwencji.

W ciągu ubiegłego miesiąca zabrzańscy mundurowi namierzyli aż 55 takich osób

Do jednostek policji każdego dnia wpływają nakazy doprowadzenia i listy gończe, na podstawie których policjanci prowadzą poszukiwania. Działania śledczych skupione są na ustaleniu miejsca pobytu i zatrzymaniu poszukiwanych. Stróże prawa muszą działać bardzo wnikliwie, a zarazem szybko reagować na jakikolwiek informacje. Często liczą się dosłownie minuty. Na co dzień tropieniem i ustalaniem miejsc pobytu osób ściganych przez wymiar sprawiedliwości, zajmują się wyspecjalizowani policjanci do spraw poszukiwań. Nie znaczy to jednak, że tylko oni zatrzymują poszukiwanych, ci często "wpadają" w trakcie kontroli drogowej czy też zwykłej interwencji.

Zachęcamy do zapoznania się z aktualną listą osób poszukiwanych. Informacje na temat osób poszukiwanych, można anonimowo przekazać za pośrednictwem internetu, poprzez zakładkę ZGŁOŚ POSZUKIWANEGO.


Źródło: KMP Zabrze

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również