Wiadomości z Zabrza

Policjant z Zabrza na Mistrzostwach Polski w Triatlonie

  • Dodano: 2023-09-12 08:00, aktualizacja: 2023-09-12 09:12

Aspirant Sztabowy Jordan Kowalczyk z Komisariatu I Policji w Zabrzu sprawdza się nie tylko w roli policjanta, ale również sportowca w jednej z najbardziej wymagających dyscyplin, jaką jest triatlon. We wrześniu na Mistrzostwach Polski w Triatlonie, które rozegrane były w Malborku, na dystansie ironmen zdobył 63 miejsce na 361 uczestników. Ponadto kilka dni temu obronił tytuł w Mistrzostwach Policji w Pływaniu Długodystansowym, zajmując drugie miejsce w klasyfikacji ogólnej i pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Sportowa pasja zabrzańskiego policjanta

Zawody ironman organizowane są na dystansach: 3,8 km pływanie, 180 km jazda na rowerze i 42 km biegu. Triathlon to ekstremalnie wymagająca dyscyplina sportowa, która przyciąga najwytrwalszych sportowców. Do takich właśnie zalicza się aspirant sztabowy Jordan Kowalczyk, który na co dzień pełni służbę w Komisariacie I Policji w Zabrzu. W rozegranych 2 września Mistrzostwach Polski w Triathlonie, na dystansie ironmen zdobył 63 miejsce na 361 uczestników oraz 10 miejsce w swoje kategorii wiekowej.

Ponadto kilka dni temu wystartował w II Ogólnopolskich Mistrzostwach Policji w Pływaniu Długodystansowym na Zalewie na Piaskach w Kryspinowie. Zawody zorganizowane zostały przez Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie, pod patronatem Komendanta Głównego Policji. Nasz policjant zajął drugie miejsce w klasyfikacji ogólnej i pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Policjant z Zabrza na Mistrzostwach Polski w Triatlonie / fot. KMP Zabrze

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również