Wiadomości z Zabrza

Policjant po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Miał ponad 1,6 promila alkoholu

  • Dodano: 2021-10-07 10:15

Policjantem jest się nie tylko w godzinach służby, ale również poza nimi. Dowiódł tego policjant z Wydziału Ruchu Drogowego zabrzańskiej Komendy. Będąc w czasie wolnym od służby, zatrzymał kierującego osobową Skodą, której tor jazdy wskazywał na nietrzeźwość kierowcy. 51-latek w organizmie miał ponad 1,6 promila. Jak się okazało, nie posiadał również uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.

Zabrzański policjant zatrzymał nietrzeźwego kierowcę w Gliwicach

Wzeszły czwartek po godzinie 22.00 policjant będący w czasie wolnym od służby zauważy Skodę, której kierowca miał wyraźne problemy z zaparkowaniem. Sytuacja miała miejsce  obok sklepu spożywczego przy ulicy Konarskiego 25 w Gliwicach. Mundurowy chwilę przyglądał się, jak kierowca wykonuje dziwne manewry, a kiedy auto omal nie uderzyło w pobliskie schody, podbiegł do samochodu i otworzył jego drzwi. Natychmiast po ich otwarciu poczuł zapach alkoholu. Kierowca zapytany przez policjanta czy spożywał alkohol, potwierdził, że wypił właśnie 4 piwa. Funkcjonariusz zabezpieczył kluczyki pojazdu i wezwał na miejsce patrol.

Mundurowi z gliwickiej drogówki przeprowadzili badanie, które wykazało, że 51-latek miał ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo okazało się, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Mężczyźnie za kierowanie pojazdem mechanicznym będąc w stanie nietrzeźwości, grozi wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo odpowie za kierowanie bez wymaganych uprawnień.

Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijany kierowca jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Reakcja policjantów, którzy zachowali czujność, być może pozwoliła uniknąć tragedii na drodze.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.