Wiadomości z Zabrza

Policjanci zatrzymali sprawców pobicia

  • Dodano: 2019-10-29 10:15

Policjanci z trzeciego komisariatu zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój.

Mężczyźni napadli na swojego znajomego, z którym chwile wcześniej rozmawiali. Zatrzymani w przeszłości byli już karani za przestępstwa z użyciem przemocy. Grozi im teraz do 18 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w sobotni wieczór, w centrum miasta. Z relacji 25-letniego zabrzanina wynikało, ze dwóch znanych mu mężczyzn w wieku 27 i 22 lat wszczęło z nim awanturę, zarzucając mu, że za bardzo szanuje policję. W trakcie sprzeczki zaczęli go obrażać, a następnie bić. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że do dwóch mężczyzn dołączyły też inne osoby, które również go biły. Kiedy 25-latek leżał na ziemi bezbronny, jeden ze sprawców wyciągnął mu z kieszeni portfel, w którym pokrzywdzony miał dowód osobisty oraz 2 tys. złotych.

Zgłoszenie o rozboju przyjęli policjanci z III komisariatu. Natychmiast wraz z pokrzywdzonym udano się w rejon miejsca zdarzenia. W trakcie patrolowania pokrzywdzony wskazał policjantom 27-latka, który był jednym ze sprawców. Kilka godzin później zatrzymany został 22-latek. Młodzi mężczyźni mają bogatą przeszłość kryminalną. W przeszłości obydwoje przebywali w więzieniu za przestępstwa z użyciem przemocy. Za rozbój w warunkach recydywy grozi im do 18 lat pozbawienia wolności. Na wniosek zabrzańskiej prokuratury sąd aresztował podejrzanych na trzy miesiące.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.