Wiadomości z Zabrza

Policjanci z zabrzańskiej komendy udaremnili kolejny nielegalny przewóz odpadów

  • Dodano: 2020-02-26 09:15

Kierowca, który je przewoził, nie posiadał wymaganych zezwoleń.

W dokumentach nie wskazano również docelowego miejsca transportu tego ładunku.

Zabrzańscy policjanci przypominają, że za nielegalny przewóz odpadów grozi do 5 lat więzienia


Zabrzańscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej prowadzą działania w sprawie porzuconych na terenie miasta odpadów. W sprawę zaangażowani zostali również policjanci z zabrzańskiej drogówki, którzy prowadzą nasilone kontrole pojazdów ciężarowych. W poniedziałek na ul. Ziemskiej, patrol ruchu drogowego zatrzymał samochód ciężarowy, który przewoził nielegalne odpady. W trakcie kontroli okazało się, że kierowca w wieku 58 lat przewoził odpady, które miały zostać porzucone. Mężczyzna nie posiadał żadnych wymaganych zezwoleń ani listów przewozowych. W obecności funkcjonariuszy z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Katowicach przeprowadzono oględziny samochodu. 

Policjanci przypominają, że za nielegalny przewóz odpadów grozi do 5 lat więzienia. Ponadto na firmę, która odpowiada za przewóz odpadów i nie spełnia wymagań określonych przepisami mogą zostać nałożone kary finansowe. Ich wysokość może wynieść od kilkuset złotych, w przypadku drobnych naruszeń, do nawet kilkuset tysięcy złotych w przypadku tych najpoważniejszych. 

Policja cyklicznie prowadzi działania, podczas których kontrolują m.in. ciężarówki pod kątem przewożenia nimi nielegalnych odpadów. Czyste środowisko, to nie tylko sprawa priorytetowa dla policjantów, ale również dla mieszkańców śląskiej aglomeracji. Zwracam się z apelem do mieszkańców, aby alarmowali mundurowych o samochodach, które przypuszczamy, że mogą przewozić nielegalny ładunek. Dzieje się tak zwłaszcza w rejonach okolic lasów, parków, placów magazynowych i pustostanów. Każde zgłoszenie traktowane jest priorytetowo i skrupulatnie sprawdzane. 

Ostrzegamy również właścicieli gruntów i magazynów przed oszustami, którzy usiłują pozyskać tereny na nielegalne składowiska.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.