Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

Policjanci z Zabrza i Bytomia udaremnili powstanie nielegalnego składowiska odpadów

  • Dodano: 2020-02-20 09:30

W środę rano wspólne działania policjantów z komend w Zabrzu i w Bytomiu zapobiegły powstaniu nielegalnego wysypiska odpadów.

Na miejscu stróże prawa zatrzymali dwie osoby

Obecnie trwają działania zmierzające do ustalenia pochodzenia odpadów oraz pozostałych osób zamieszanych w tą działalność.

W minioną środę rano zabrzańscy policjanci z wydziału zwalczającego przestępczość gospodarczą, dzięki współpracy z Komendą Miejską Policji w Bytomiu uzyskali informację, że do Zabrza ma przyjechać ciężarówka z odpadami, które prawdopodobnie będą nielegalnie wysypywane na ul. Ziemskiej. Stróże prawa pojechali na miejsce, gdzie zastali ciężarówkę, która faktycznie wysypywała odpady, a znajdująca się tam koparka rozpoczynała właśnie ich zasypywanie.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że przywiezione tam odpady nie były niebezpieczne

Jak ustalono, były to zmieszane tworzywa sztuczne. Na miejscu wezwano pracowników Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, którzy sprawdzali szkodliwość odpadów.

Jednym z priorytetów działań policji jest walka z procederem tworzenia nielegalnych wysypisk śmieci. Nie ma i nigdy nie będzie przyzwolenia na taką działalność. Dlatego też mundurowi podejmują współpracę z innymi podmiotami i jednostkami policji, czego efektem były właśnie dzisiejsze działania.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.