Wiadomości z Zabrza

Policjanci z zabrzańskiej drogówki podsumowali działania NURD. Ujawniono 75 wykroczeń

  • Dodano: 2020-02-11 10:30

06 lutego br. na terenie całego kraju, policjanci z drogówki w godzinach od 6:00 do 22:00 przeprowadzili działania "Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego".

Policjanci zabrzańskiej drogówki również włączyli się do działań

Zwracali oni szczególną uwagę na nieprawidłowe zachowania w stosunku do pieszych, jak również na samych pieszych czy rowerzystów łamiących przepisy ruchu drogowego. Działania przeprowadzane były wspólnie z policjantami z Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach.


W czwartek w godzinach od 6:00 do 22:00 na terenie całego kraju policjanci drogówki przeprowadzili działania "Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego". Zabrzańscy mundurowi, którzy na co dzień dbają o bezpieczeństwo na drogach, również włączyli się do akcji. Policjanci zwracali szczególną uwagę na nieprawidłowe zachowania w stosunku do pieszych, jak również na samych pieszych czy rowerzystów łamiących przepisy ruchu drogowego. Działania prowadzono wspólnie z policjantami z Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach.

Zabrzańska drogówka w czasie trwania akcji ujawniła 75 wykroczeń

45 z nich dotyczyło nieprawidłowych zachowań kierujących w obrębie przejść dla pieszych - przede wszystkim nieustąpienia pieszym pierwszeństwa na przejściach, niestosowania się do sygnalizacji świetlej przed przejściem dla pieszych i nieprawidłowego parkowania w obrębie skrzyżowania. Mundurowi nałożyli 32 mandaty karne. Ponadto policjanci wykonywali czynności na miejscu 3 zdarzeń drogowych. Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg - zarówno kierujących, jak i pieszych, aby w trosce o własne bezpieczeństwo zachowywali wyjątkową rozwagę na drodze oraz używali elementów odblaskowych.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.