Wiadomości z Zabrza

Policjanci z zabrzańskiej drogówki podsumowali długi weekend

  • Dodano: 2020-05-05 08:30, aktualizacja: 2020-05-05 08:39

W miniony weekend majowy na zabrzańskich drogach doszło jedynie do 7 kolizji.

Z dalszej jazdy wyeliminowano 2 nietrzeźwych kierowców. Policjanci ruchu drogowego ujawnili łącznie 86 wykroczeń, a dwóm kierowcom zatrzymano prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości. W trakcie kontroli policjanci zabrzańskiej drogówki zatrzymali jedną osobę poszukiwaną.

Mniejszy, niż zazwyczaj ruch to mniej zdarzeń drogowych, tak wyglądała tegoroczna majówka w Zabrzu i całym województwie śląskim.

Pomimo mniejszego ruchu policjanci drogówki dbali o bezpieczeństwo mieszkańców naszego miasta 

W trakcie majowego długiego weekendu zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Pierwszy z zatrzymanych to 59-letni mieszkaniec Zabrza, który mając w organizmie 0,64 promila, w sobotnie popołudnie jechał swoim oplem ulicą Ciołkowskiego. Drugi zatrzymany został w nocy z niedzieli na poniedziałek, na ulicy Tatarkiewicza. Okazał się nim 22-letni obywatel Ukrainy, który kierowała samochodem marki Renault. Badanie trzeźwości wskazało, że miał 0,72 promila alkoholu w organizmie.

Kierującym „na podwójnym gazie” grożą teraz poważne konsekwencje. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości sąd może orzec karę do 2 lat pozbawienia wolności. Zatrzymani muszą się ponadto liczyć z zakazem prowadzenia pojazdów na okres minimum 3 lat, a także obligatoryjnym świadczeniem pieniężnym na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5 tys. złotych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.