Wiadomości z Zabrza

Policjanci z Zabrza zatrzymali dwie osoby poszukiwane listami gończymi

  • Dodano: 2021-02-08 08:15, aktualizacja: 2021-02-08 07:55

Policjanci z wydziału kryminalnego zabrzańskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn poszukiwanych listami gończymi. 24-latek został skazany przez sąd za kradzież z włamaniem, a 25-latek za nie płacenie alimentów na czas. Młodszy z mężczyzn najbliższe rok spędzi w zakładzie karnym, a starszy po wykonaniu czynności z jego udziałem trafi za kraty na minimum 3 miesiące.


W miniony czwartek wczesnym rankiem, funkcjonariusze wydziału kryminalnego zajmujący się poszukiwaniem osób zatrzymali poszukiwanego listem gończym, 24-letniego mieszkańca Zabrza. Mężczyzna poszukiwany był przez Sąd Rejonowy w Zabrzu, za kradzież z włamaniem, której dokonał w 2015 roku. List gończy trafił do zabrzański policjantów na początku tego roku. Ze zdobytych przez kryminalnych informacji wynikało, że poszukiwany może przebywać w jednym z mieszkań w centrum miasta. Tam też został zatrzymany. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a następnie został przetransportowany do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższy rok.

Kilka godzin później kryminalni zatrzymali kolejnego mężczyznę poszukiwanego na podstawie listu gończego, wydanego przez Prokuraturę Rejonową Gliwice-Wschód. 25-latek został zatrzymany dzięki informacji przekazanej przez dzielnicowego z Komisariatu III Policji w Zabrzu, który ustalił, że mężczyzna ukrywa się na terenie Katowic. Teraz zostanie mu przedstawiony zarzut dotyczący nie alimentacji, a następnie trafi do zakładu karnego, gdzie odbędzie wyrok pozbawianie wolności również za niepłacenie alimentów.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.