Wiadomości z Zabrza

Policjanci z Zabrza przejęli 3 nielegalne automaty do gier

  • Dodano: 2019-04-29 10:45

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zabrzańskiej komendy wraz z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej zabezpieczyli 3 nielegalne automaty do gier losowych.

Właściciel lokalu nie posiadał wymaganej przepisami prawa koncesji.

Za naruszenie przepisów ustawy karno – skarbowej grozi mu teraz wysoka grzywna i kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zabrzańskiej komendy uzyskali informację, że w jednym z lokali w Rokitnicy mogą znajdować się automaty do nielegalnych gier hazardowych. Efekt wspólnych działań funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej z Katowic i zabrzańskiej policji to zabezpieczone trzy nielegalne automaty do gier losowych. Akcję przeprowadzono w Rokitnicy na ulicy Krakowskiej. Zgodnie z ustawą o grach hazardowych na prowadzenie gier na tego typu maszynach wymagana jest koncesja, której właściciel nie posiadał. Zabezpieczone automaty trafiły do magazynów śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego. Teraz śledczy ustalają, jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z nielegalną działalnością salonu gier. Za przestępstwo prowadzenia gry losowej bez wymaganego zezwolenia lub koncesji grożą 3 lata więzienia i wysoka grzywna.

Komentarze (2)    dodaj »

  • tata

    Czytając ten artykuł można się tylko pośmiać, tego samego dnia automaty wróciły z powrotem

  • ja

    a w biskupicach działają automaty na Okrzei pod nosem pani pracującej w US i pani pracującej w UMto jakie są straty /jak działają drugi rok?jeszcze sobie dorabiają sprzedażą alkoholu

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również