Wiadomości z Zabrza

Policjanci z Zabrza przejęli 3 nielegalne automaty do gier

  • Dodano: 2019-04-29 10:45

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zabrzańskiej komendy wraz z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej zabezpieczyli 3 nielegalne automaty do gier losowych.

Właściciel lokalu nie posiadał wymaganej przepisami prawa koncesji.

Za naruszenie przepisów ustawy karno – skarbowej grozi mu teraz wysoka grzywna i kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zabrzańskiej komendy uzyskali informację, że w jednym z lokali w Rokitnicy mogą znajdować się automaty do nielegalnych gier hazardowych. Efekt wspólnych działań funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej z Katowic i zabrzańskiej policji to zabezpieczone trzy nielegalne automaty do gier losowych. Akcję przeprowadzono w Rokitnicy na ulicy Krakowskiej. Zgodnie z ustawą o grach hazardowych na prowadzenie gier na tego typu maszynach wymagana jest koncesja, której właściciel nie posiadał. Zabezpieczone automaty trafiły do magazynów śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego. Teraz śledczy ustalają, jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z nielegalną działalnością salonu gier. Za przestępstwo prowadzenia gry losowej bez wymaganego zezwolenia lub koncesji grożą 3 lata więzienia i wysoka grzywna.

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • tata

    Czytając ten artykuł można się tylko pośmiać, tego samego dnia automaty wróciły z powrotem

  • ja

    a w biskupicach działają automaty na Okrzei pod nosem pani pracującej w US i pani pracującej w UMto jakie są straty /jak działają drugi rok?jeszcze sobie dorabiają sprzedażą alkoholu

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.