Wiadomości z Zabrza

Policjanci i funkcjonariusze KAS zabezpieczyli 3 nielegalne automaty do gier hazardowych

  • Dodano: 2019-06-06 10:00

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zabrzańskiej komendy wraz z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej zabezpieczyli 3 nielegalne automaty do gier losowych.

Właściciel lokalu, w którym się znajdowały nie posiadał wymaganej przepisami prawa koncesji

Za naruszenie przepisów ustawy karno – skarbowej grozi mu teraz wysoka grzywna i kara pozbawienia wolności do 3 lat.
 

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zabrzańskiej komendy uzyskali informację, że w jednym z lokali w Rokitnicy mogą znajdować się automaty do nielegalnych gier hazardowych. Efekt wspólnych działań funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej z Katowic i zabrzańskiej policji to zabezpieczone trzy nielegalne automaty do gier losowych. Zgodnie z ustawą o grach hazardowych na prowadzenie gier na tego typu maszynach wymagana jest koncesja, której właściciel nie posiadał. Zabezpieczone automaty trafiły do magazynów śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego. Teraz śledczy ustalają, jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z nielegalną działalnością salonu gier. Za przestępstwo prowadzenia gry losowej bez wymaganego zezwolenia lub koncesji grożą 3 lata więzienia i wysoka grzywna.

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Janek

    Ktoś się chce nielegalnie dorobić, więc prędzej czy później poniesie odpowiedzialność. Nie odwiedzam nielegalnych miejsc, jak już gram to na total casino tam jest wszystko na legalu i bez problemów.

  • Mieszkaniec

    To już staje się nudne. Co parę tygodni powtórka z rozrywki - a pół miasta wie gdzie takie automaty mają lokalizację.Aż skoda czasu na czytanie tych wypocin.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.