Wiadomości z Zabrza

Policjanci z grupy SPEED zatrzymali dwa prawa jazdy za przekroczenie prędkości

  • Dodano: 2020-02-13 09:45

Policjanci zabrzańskiej drogówki, wchodzącej w skład policyjnej grupy "SPEED", w miniony wtorek zatrzymali do kontroli dwa pojazdy, których kierujące przekroczyły prędkość o ponad 50 km/h.

Za popełnione wykroczenia zostały im zatrzymane prawa jazdy

W godzinach popołudniowych, zabrzańscy policjanci ruchu drogowego wchodzący w skład grupy "SPEED", zatrzymali do kontroli dwa pojazdy, których kierujące przekroczyły prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Do kontroli doszło w Zabrzu przy ul. Goduli, w pierwszym przypadku kierującą okazała się 21-letnia mieszkanka Zabrza, która kierując pojazdem marki Audi, nie zastosowała się do ograniczeń prędkości, przekraczając ją o ponad 50 km/h. W drugim przypadku 35-letnia mieszkanka Tarnowskich Gór kierowała pojazdem marki Renault i także nie stosując się do ograniczeń, przekroczyła dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. W obydwu przypadkach kobietom za popełnione wykroczenia policjanci wystawili mandaty karne w wysokości 400 zł oraz 10 punktów karnych, a także zostały im zatrzymane prawa jazdy. 

Po raz kolejny policjanci apelują!

Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych, a także skalę ich skutków. Nadmierna lub niedostosowana do warunków drogowych, niesie za sobą zagrożenie nie tylko braku opanowania pojazdu, a w konsekwencji doprowadzenia do wypadku, lecz w istotny sposób wpływa na rozmiar obrażeń uczestniczących w nim osób.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Mixer

    nie dość, że nie mają dość oleju w głowie, żeby jechać przepisowo jak ludzie to nawet o zabezpieczeniu jakimś typu yetiway nie pomyśleli

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.