Wiadomości z Zabrza

Na DK88 pędził z prędkością 164 km/h! Zatrzymali go policjanci z grupy SPEED [NAGRANIE]

  • Dodano: 2020-02-27 09:30

Policjanci z zabrzańskiej drogówki, działając w ramach specjalnej grupy SPEED, udaremnili rajd 46-letniego mieszkańca Gliwic, który na zabrzańskim odcinku DK88 pędził z prędkością 164 km/h.

W miejscu, gdzie został zatrzymany, obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/h. Apelujemy o zdrowy rozsądek i wolniejszą jazdę – często to właśnie przez nieodpowiedzialne zachowanie na drogach giną ludzie.

Policjanci z grupy SPEED zakończyli rajd kierującego, który z drogi urządził sobie tor wyścigowy

Tym razem kierujący przekroczył dopuszczalną prędkość o aż 92 km/h. W poniedziałek na Drodze Krajowej nr 88 w Zabrzu stróże prawa zauważyli szybko jadący samochód. Kierowca znacznie przekroczył dopuszczalną na tym odcinku prędkość, która była ograniczona do 70 km/h, ponadto poruszał się wyłącznie lewym pasem. Policjanci ruszyli za oplem i zmierzyli jego prędkość. Okazało się, że 46-letni mężczyzna jechał aż 162 km/h. Kontrola drogowa zakończyła się dla niego 500-złotowym mandatem oraz 10 punktami karnymi w związku z przekroczeniem prędkości oraz 50-złotowym mandatem i 2 punktami karnymi za naruszenie obowiązku jazdy prawostronnej.

Zabrzański odcinek Drogi Krajowej nr 88, jest jednym z miejsc, gdzie kierowcy powinni spodziewać się dzikich zwierząt, które mogą wejść na drogę. Ustawiony tam znak „uwaga, dzikie zwierzęta” i ograniczenie prędkości do 70 km/h przestrzega kierowców przed niebezpieczeństwem i wzywa do zdjęcia nogi z gazu. Przy prędkości 162 km/h każdy manewr wykonany w przypadku pojawienia się dzikiego zwierzęcia na drodze, mógłby zakończyć się tragicznie.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.