Wiadomości z Zabrza

Policjanci sprawdzają pustostany i miejsca, gdzie mogą nocować bezdomni

  • Dodano: 2021-11-12 07:30, aktualizacja: 2021-11-12 07:52

W związku z pogorszeniem się warunków pogodowych i znacznym spadkiem temperatur policjanci, a w szczególności dzielnicowi, sprawdzają miejsca przebywania bezdomnych. Ostatnią kontrolę przeprowadzili Dzielnicowi z II Komisariatu Policji w Zabrzu. Szczególnie w okresie chłodów, każdy, kto ma informacje o osobach przebywających w warunkach zagrażających ich życiu i zdrowiu, powinien skontaktować się z wyspecjalizowanymi instytucjami lub policją.

Policjanci na pomoc osobom bezdomnym

Policjanci kontrolują parki, dworce, kanały ciepłownicze, opuszczone budynki oraz pozostałe miejsca, w których mogą przebywać bezdomni. Informują o adresach noclegowni, a w skrajnie trudnych przypadkach odwożą bezdomnych w bezpieczne miejsce. Policjanci troszczą się też o osoby, które przebywają w miejscach zabronionych, gdzie może dojść do zagrożenia ich życia i zdrowia.

Przykładem jest sierż. szt. Roman Janasik dzielnicowy rejonu nr 12, który regularnie kontroluje miejsca grupowania się osób bezdomnych w podległej mu dzielnicy.

- Apelujemy do Państwa o zwracanie uwagi na przypadkowo spotkane osoby, które mogą stać się ofiarami niskich temperatur. Nie bądźmy obojętni na widok osób leżących przy drodze lub niestosownie ubranych do pory zimowej. Zwracajmy szczególną uwagę na dzieci, osoby starsze, bezdomne i będące pod wpływem alkoholu. Od naszej wrażliwości często zależy ich życie. O każdej niepokojącej sytuacji informujmy służby ratownicze, tel. alarmowe 997 lub 112 - czytamy na stronie internetowej KMP w Zabrzu.

Pod numerem telefonu 987 można uzyskać informacje o możliwości pomocy w zakresie noclegu i wyżywienia dla osób bezdomnych.

Bazę noclegową dla osób bezdomnych na terenie Zabrza stanowią:

  • Noclegownia  ul. Trocera 63
  • Ogrzewalnia dla Osób Bezdomnych ul. Stalmacha 7
  • Dom Św. Brata Alberta Schronisko dla Bezdomnych Mężczyzn ul. Kochanowskiego 26
  • Schronisko dla Bezdomnych Kobiet ul. Ofiar Katynia 48
  • Dom dla Matek z Małoletnimi Dziećmi i Kobiet w Ciąży ul. Ofiar Katynia 48
  • Dom Pokora Szkoła Nowego Życia ul. Pawliczka 16

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.