Wiadomości z Zabrza

Policjanci rozbili grupę handlującą podrobionymi perfumami

  • Dodano: 2022-06-13 10:15

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu w wyniku prowadzonego postępowania zatrzymali sześć osób podejrzanych, o wprowadzenie do obrotu perfum z podrobionymi znakami towarowymi oraz udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Przechwycony tez blisko 2,5 tysiąca sztuk podrobionych perfumy. Zatrzymanym grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Handel podrobionymi perfumami w Zabrzu

Kilka dnia temu Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu rozbili grupę handlującą podrobionymi perfumami. Policjanci w skoordynowanych działaniach wkroczyli jednocześnie do 4 mieszkań oraz pomieszczeń magazynowych zatrzymując dwóch mężczyzn i cztery kobiety. Zatrzymani są mieszkańcami Zabrza i tutaj od 2018 roku prowadzili swój przestępczy proceder.

W jednym biurowców w centrum Zabrza grupa posiadał magazyn, w którym trzymał podrobione perfumy. Policjanci zabezpieczyli w nim blisko 2,5 tysiąca perfum z podrobionymi znakami towarowymi. W trakcie czynności mundurowi zabezpieczyli również 28 tysięcy złotych w gotówce, laptopy, telefony, oraz dwa samochody. Łącznie stróże prawa, na poczet przyszłych kar zabezpieczyli mienie o wartości 47 tysięcy złotych.

Jak ustalili policjanci, handel podróbkami odbywał się przez internet, głównie przez portale ogłoszeniowe i społecznościowe. Za wprowadzenie do obrotu perfum z podrobionymi znakami towarowymi oraz udział w zorganizowanej grupie przestępczej zatrzymanym grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.