Wiadomości z Zabrza

Podsumowanie policyjnych działań "Prędkość"

  • Dodano: 2022-05-31 14:15

Wczoraj w godzinach od 6:00 do 22:00 na terenie naszego miasta została przeprowadzona akcja pod kryptonimem „Prędkość”. Działania te ukierunkowane były na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności przestrzeganie dozwolonej prędkości. W akcji na terenie Zabrza brali udział również gliwiccy policjanci.

Podsumowanie akcji "Prędkość"

Łamanie przepisów ruchu drogowego to niewątpliwie najczęstszą przyczyną wypadków i kolizji, a także występowania zagrożenia na drogach. W szczególności dotyczy to nieprzestrzegania dozwolonych prędkości jazdy. Brawura za kierownicą może skończyć się tragicznie nie tylko dla kierującego. Nierzadko cierpią pasażerowie, inni użytkownicy dróg i piesi. Wypadek drogowy to również tragedia dla rodziny i najbliższych poszkodowanego. Dlatego też regularnie na terenie naszego miasta policjanci drogówki przeprowadzają dziania pn. "Prędkość". Akcja ukierunkowana była na ujawnianie kierowców poruszających się z nadmierną prędkością. Kontrole prowadzone były z wykorzystaniem wideo rejestratorów oraz ręcznych mierników prędkości.

Policjanci z Zabrza wspierani przez kolegów z Gliwic prowadzili wczoraj działania prędkość. Od godziny 6.00 do 22.00 w poniedziałek w różnych rejonach Zabrza kontrolowali prędkość, z jaką poruszali się kierujący. Niestety kolejny raz okazało się, że na naszych drogach nie brakuje osób, które umyślnie łamią przepisy, narażając na niebezpieczeństwo siebie i innych uczestników ruchu drogowego. W trakcie działań łącznie zabrzańscy policjanci drogówki skontrolowali 120 pojazdów. Ujawniono 116 wykroczeń dotyczących przekroczenia prędkości. Ponadto zatrzymano jedną osobę kierującą pod wpływem alkoholu oraz jednego kierowcę, który złamał sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również