Wiadomości z Zabrza

Policja zatrzymała 33 dowody rejestracyjne uczestników zlotu samochodów

  • Dodano: 2021-11-03 08:00, aktualizacja: 2021-11-03 15:03

Policjanci skontrolowali 329 pojazdów podczas Halloweenowego zlotu samochodów, ujawniając 131 wykroczeń i zatrzymując 33 dowody rejestracyjne. Okazało się, że jeden z kontrolowanych kierowców miał aktualny zakaz kierowania pojazdami.

Policjanci podczas Halloweenowego zlotu samochodów

- Nielegalne wyścigi, to przede wszystkim duże zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym, dlatego też mundurowi nie dopuścili do ich rozpoczęcia. Przeprowadzona w niedziele na parkingu centrum handlowego przy ulicy Szkubacza akcja, nadzorowana przez Zastępcę Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu, to wyraźny przekaz dla wszystkich amatorów szybkiej jazdy poza torami wyścigowymi - czytamy na stronie internetowej Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

Policjanci z zabrzańskiej drogówki, wspierani przez policjantów z Bytomia, Chorzowa, Rudy Śląskiej Rybnika, katowickiego oddziału prewencji Policji i Komisariatu Autostradowego w Gliwicach przystąpili do sprawdzania kierowców i ich tuningowanych pojazdów.

Policjanci kontrolowali tuningowane pojazdy

Po kontrolach zatrzymali aż 33 dowody rejestracyjne. Policjanci odnotowali też 131 wykroczeń, głównie związanych ze stanem technicznym pojazdów.

W trakcie prowadzonych działań zatrzymano też jednego kierującego, który prowadził samochód pomimo wydanego przez sąd zakazu kierowania pojazdami. Mężczyzna odpowie teraz za przestępstwo, jakim jest załamanie zakazu sądowego.

- Przypominamy, że wyścigi uliczne są nielegalne. Branie w nich udziału i łamanie obowiązujących przepisów ruchu drogowego to świadome stwarzanie zagrożenia dla siebie i innych - czytamy na stronie internetowej Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

Halloweenowy zlot samochodów w Zabrzu

Jak twierdzą organizatorzy Halloween Car Meeting, zorganizowane 31 października wydarzenie było legalne. Na miejsce przyjechało około 3000 samochodów. W trakcie wydarzenia organizowano różne konkursy, w tym konkurs na najlepiej przystrojony samochód i dynię. Według organizatorów największe zagrożenie stwarzali obecni na miejscu policjanci, którzy spowodowali korek na DK 88.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj »

  • Krytyk.

    Wiolka szaleju ześ sie najadła to był spot o tematyce Halloween a nie jakieś wyścigi każdy sie dobrze bawił i oglądał zrobione samochody. W sumie to Policja dobrze sie wstrzeliła na impreze bo ludzie odczuwali strach

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.