Wiadomości z Zabrza

Podsumowanie Weekendu Cudów w Zabrzu. Do ilu rodzin dotarła Szlachetna Paczka?

  • Dodano: 2021-12-21 13:45

W dniach 11 i 12 grudnia nastąpił finał projektu "Szlachetna Paczka", czyli tak zwany Weekend Cudów. To w tych dniach wolontariusze dostarczali potrzebującym rodzinom z całej Polski paczki z najpotrzebniejszymi rzeczami. Wsparcie otrzymały również rodziny z Zabrza.

Podsumowanie Weekendu Cudów w Zabrzu

Jak przekazał zabrzański sztab "Szlachetnej Paczki", w ramach tegorocznego Weekendu Cudów w dniach 11 i 12 grudnia pomoc otrzymały 53 rodziny z Zabrza. W akcje zaangażowało się 2 700 osób o dobrym sercu, a łączna wartość przygotowanych paczek wyniosła prawie 171,5 tysięcy złotych.

– Dziękujemy! Wszystkim wolontariuszom, darczyńcom, Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, Ochotnicza Straż Pożarna Wieszowa, OSP Makoszowy, OSP Mikulczyce, Straż Miejska w Zabrzu, Forum RAZEM, Poczta Polska. W miniony weekend przekazaliśmy dużo dobra i to dzięki Wam pomoc dotarła do 53 zabrzańskich rodzin! – przekazuje zabrzański sztab projektu "Szlachetna Paczka".

Szlachetna Paczka działa już od 2001 roku

"Szlachetna Paczka" to ogólnopolski projekt społeczny organizowany przez Stowarzyszenie Wiosna już od 2001 roku. Jego głównym celem jest niesienie pomocy potrzebującym rodzinom. Wolontariusze „Szlachetnej Paczki” spotykają się z rodzinami będącymi w potrzebie i rozpoznają ich potrzeby. Następnie na ich podstawie darczyńca sam wybiera rodzinę, której chce pomóc i przygotowuje paczkę. Podczas organizowanego każdego roku Weekendu Cudów paczki przekazane zostają potrzebującym rodzinom.

W 2021 roku w całej Polsce obdarowano ponad 17 tysięcy rodzin, to o 3 tysiące więcej niż w ubiegłym roku. Pomoc dotarł do niemal 650 miejscowości.

Wciąż możesz pomóc najbardziej potrzebującym – sprawdź jak TUTAJ.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również