Wiadomości z Zabrza

Podsumowanie poniedziałkowych działań "Trzeźwość"

  • Dodano: 2023-01-25 08:30, aktualizacja: 2023-01-25 08:36

W miniony poniedziałek policjanci zabrzańskiej drogówki od wczesnych godzin rannych prowadzili akcję pod kryptonimem "Trzeźwość". Celem działań była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poprzez kontrolowanie stanu trzeźwości kierujących.

Podczas działań zatrzymano trzech kierujących pod wpływem alkoholu

Działania skierowane przeciwko pijanym użytkownikom dróg prowadzone były od wczesnych godzin porannych. Policyjne patrole kontrolowały stan trzeźwości w kilku miejscach naszego miasta. W trakcie działań na terenie Zabrza policjanci przebadali ponad 1300 kierujących. Dwóch z przebadanych osób znajdowało się pod wpływem alkoholu. Działania "Trzeźwość" są powtarzane cyklicznie. Ich celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych, w tym spowodowanych przez kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu. W ubiegłym roku pijani kierowcy na drogach województwa śląskiego spowodowali 90 wypadków, w których zginęło 9 osób, a 104 zostały ranne.

Działania "Trzeźwość"to jeden ze sposobów na walkę z nietrzeźwymi kierowcami. Oprócz dział policjanci reagują również na zgłoszenia przekazywane przez świadków. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, że kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu jest skrajną nieodpowiedzialnością, a zarazem przyczyna wielu tragedii na drogach. Nietrzeźwi na drogach stwarzają zagrożenia nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników. Świadomy tego był mieszkaniec Zabrza, który widząc w niedzielę, na ulicy Wolności nietrzeźwego kierowcę opla postanowił zareagować. Zabrzanin wezwał na miejsce policjantów.

Za kierownicą opla siedział 51-letni mieszkaniec Zabrza. Mężczyzna został poddany badaniu na zawartość alkoholu. Wynik badania wskazał 2,5 promila alkoholu w jego organizmie.

Kierującym za prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwości zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, wysoka grzywna oraz nawet dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

- Apelujemy o więcej zdrowego rozsądku i niewsiadanie za kierownicę auta po wypiciu alkoholu. Jedna nieprzemyślana decyzja może wpłynąć na resztę naszego życia - przekazują zabrzańscy policjanci.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również