Wiadomości z Zabrza

Podopieczni schroniska "Psitul Mnie" potrzebują nowych drapaków. Trwa internetowa zbiórka!

  • Dodano: 2023-02-21 11:45

Z okazji obchodzonego w miniony piątek Dnia Kota zabrzańskie schronisko "Psitul mnie" postanowiło sprawić swoim kocim podopiecznym odrobinę radości w postaci nowych drapaków. W tym celu założono internetową zbiórkę.

Kociaki zbierają na drapaki!

Koty małe i duże zwykle lubią dużo biegać, skakać i... drapać. Do drapania i tępienia pazurków potrzebują odpowiednich drapaków. Niestety, w przypadku dużej ilości kotów drapaki szybko się niszczą i pojawia się potrzeba ich wymiany. Nie inaczej jest w zabrzańskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt "Psitul mnie".

– W tym roku z okazji Dnia Kota bardzo chcielibyśmy kupić nowe drapaki do naszych kociarni, żeby wszystkie kotki miały do nich dostęp to potrzebne są minimum cztery duże i solidne. Niestety przy kilkudziesięciu kotkach drapaki bardzo się niszczą, a te które mamy aktualne już są w rozsypce – przekazuje Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce Oddział w Zabrzu, prowadzące zabrzańskie schronisko „Psitul Mnie”.

W celu kupna nowych drapaków założono internetową zbiórkę w portalu Zrzutka.pl. Uzbierano już nieco ponad 2 tys. zł., ale nadal brakuje sporej kwoty ok. 1,5 tys. zł. Aby pomóc bezdomnym kotom  w uzbieraniu na nowe drapaki można wesprzeć zbiórkę, wpłacając dowolną kwotę TUTAJ. Czasu nie zostało już dużo, zbiórka potrwa jeszcze tylko 3 dni.

– Jest to dla nas duży wydatek, ale gdyby tak każdy z was postanowił wesprzeć psitulaki chociaż symboliczną złotówką to wierzymy , że się uda! Pomożecie? – zachęca w opisie zbiórki Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce Oddział w Zabrzu.

Schronisko "Psitul mnie" w Zabrzu prowadzone jest przez zabrzański oddział Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce od wielu lat. Jego siedziba znajduje się przy ul. Bytomskiej 133 w Zabrzu-Biskupicach. Trwa budowa nowej i bardziej komfortowej siedziby w niedalekiej odległości, gdzie po ukończonych pracach schronisko zostanie przeniesione.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również