Wiadomości z Zabrza

Podczas meczu Górnika Zabrze z Wisłą Kraków odbędzie się zbiórka na rzecz pogorzelców

  • Dodano: 2019-12-04 10:45

Podczas piątkowego meczu Górnika Zabrze z Wisłą Kraków odbędzie się zbiórka pieniędzy na rzecz osób poszkodowanych w pożarze na Biskupicach - wówczas ogień strawił dobytek dwunastu rodzin.

W pożarze na szczęście nikt nie ucierpiał, ale dwanaście rodzin straciło praktycznie cały dobytek. Ta sytuacja poruszyła mieszkańców Zabrza, którzy w różnych formach i okolicznościach starają się wesprzeć swoich sąsiadów. W pomoc pogorzelcom zaangażowali się również kibice trójkolorowych - stowarzyszenia i grupy związane z biało-niebiesko-czerwonymi wciąż apelują o wsparcie dla poszkodowanych.

Także zarząd Górnika Zabrze postanowił pomóc - podjęto decyzję o zorganizowanej zbiórce, która odbędzie się podczas najbliższego meczu:

(...) zarząd Górnika podjął decyzję o organizacji zbiórki pieniędzy - wspólnie z zabrzańskim stowarzyszeniem „Otoczka” - podczas najbliższego meczu z Wisłą Kraków. Przy wejściach na Arenę im. Ernesta Pohla oraz na samych trybunach widoczni będą wolontariusze wspomnianego stowarzyszenia, którzy zaopatrzeni w skarbonki, prosić będą o datki na pomoc pogorzelcom. Poszkodowani w pożarze zostaną również zaproszeni na mecz. Okażmy im wsparcie, by przekonali się jak wielka jest siła kibiców 14-krotnego Mistrza Polski i drzemiące w nich pokłady dobra - czytamy na stronie gornikzabrze.pl

Kibice Górnika Zabrze już nieraz pokazali, że los bliźnich nie jest im obojętny - podczas meczu z Piastem zebrali 12 tysięcy złotych na rzecz leczenia byłego piłkarza trójkolorowych, Zenona Lissaka.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.