Wiadomości z Zabrza

Piknik “Jesteśmy dostępni dla Was”

  • Dodano: 2021-09-06 08:15, aktualizacja: 2021-09-06 08:24

W piątek w Centrum Usług Społecznych przy ul. Stalmacha 7 w Zabrzu odbył się piknik pod hasłem “Jesteśmy dostępni dla Was”. Jego głównym organizatorem było Stowarzyszenie “Most”. Wydarzenie odbyło się w ramach projektu “Zsieciowane Zabrze”, którego głównym celem jest poszerzenie wiedzy nt. dostępności dla osób z niepełnosprawnościami, a także zintegrowanie środowiska.

Zsieciowane Zabrze

Projekt “Zsieciowane Zabrze” pokazuje też, jak ważne dla osób z niepełnosprawnościami, ich opiekunów i najbliższych jest wyeliminowanie różnego typu barier z życia społecznego.

Uczestnicy pikniku mogli liczyć m.in. na animacje dla dzieci i młodzieży prowadzone przez Centrum Aktywności Młodzieżowej z Katowic, dmuchańca zapewnionego przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zabrzu, zabawy w “Kąciku Malucha” prowadzone przez Centrum Integracji Społecznej, a także poczęstunek przygotowany przez Warsztaty Terapii Zajęciowej działające przy Stowarzyszeniu “Tęcza”.

Swoje stoiska miały podczas pikniku m.in.: Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Zabrzu oraz Polski Związek Niewidomych. W trakcie wydarzenia zabrzański samorząd reprezentował zastępca prezydent Miasta Zabrze Krzysztof Lewandowski.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również