Wiadomości z Zabrza

Piknik “Jesteśmy dostępni dla Was”

  • Dodano: 2021-09-06 08:15, aktualizacja: 2021-09-06 08:24

W piątek w Centrum Usług Społecznych przy ul. Stalmacha 7 w Zabrzu odbył się piknik pod hasłem “Jesteśmy dostępni dla Was”. Jego głównym organizatorem było Stowarzyszenie “Most”. Wydarzenie odbyło się w ramach projektu “Zsieciowane Zabrze”, którego głównym celem jest poszerzenie wiedzy nt. dostępności dla osób z niepełnosprawnościami, a także zintegrowanie środowiska.

Zsieciowane Zabrze

Projekt “Zsieciowane Zabrze” pokazuje też, jak ważne dla osób z niepełnosprawnościami, ich opiekunów i najbliższych jest wyeliminowanie różnego typu barier z życia społecznego.

Uczestnicy pikniku mogli liczyć m.in. na animacje dla dzieci i młodzieży prowadzone przez Centrum Aktywności Młodzieżowej z Katowic, dmuchańca zapewnionego przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zabrzu, zabawy w “Kąciku Malucha” prowadzone przez Centrum Integracji Społecznej, a także poczęstunek przygotowany przez Warsztaty Terapii Zajęciowej działające przy Stowarzyszeniu “Tęcza”.

Swoje stoiska miały podczas pikniku m.in.: Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Zabrzu oraz Polski Związek Niewidomych. W trakcie wydarzenia zabrzański samorząd reprezentował zastępca prezydent Miasta Zabrze Krzysztof Lewandowski.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.