Wiadomości z Zabrza

Pierwszy przypadek koronawirusa w Zabrzu! Zarażona 26 letnia kobieta czuje się dobrze

 • Dodano: 2020-03-21 10:45, aktualizacja: 2020-04-02 10:02

Zdiagnozowano pierwszy przypadek zachorowania na COVID 19 w Zabrzu. W sobotę rano o sprawie poinformował zabrzański magistrat. 26 letnia kobieta zarażona koronawirusem czuje się dobrze i decyzją sanepidu przebywa w swoim domu. Jest pod stałym nadzorem służb sanitarnych.

Kobieta sama zgłosiła się na oddział zakaźny szpitala w Bytomiu, gdy wystąpiły u niej niepokojące objawy. Prawdopodobnie zaraziła się od osoby, która przebywała w Niemczech.

- Przypominamy, że do zarażenia koronawirusem dochodzi drogą kropelkową. Należy stosować wszelkie zalecenia Główny Inspektorat Sanitarny oraz Ministerstwa Zdrowia i przede wszystkim jeśli nie ma takiej potrzeby należy pozostać w domu - czytamy na stronie zabrzańskiego magistratu.

W sumie w całej Polsce liczba osób, które zostały zakażone koronawirusem wzrosła do 439. Pięć osób zmarło.

Zobacz także

Komentarze (19)    dodaj komentarz »

 • Antoni

  Do Pani Prezydent Zabrza lub jej Zastępców.Pisałem o pandemii już na samym początku jak jeszcze tylko opanowywał Chiny,teraz mamy tą zarazę prawie na całym świeci z wyjątkiem Antarktydy,prawie na całym Świecie całej Europie i całej Polsce we wszystkich szpitalach popełniane są tragiczne błędy,które po czasie są opanowywane ale PO CZASIE !!! Dlatego może w naszym mieście Zabrzu sytuację można zmienić i dać przykład całej Polsce,Europie a może i Całemu Światu.Bezpieczeństwo w Szpitalu lub Szpitalach - tam nas leczą i dbają o nasze zdrowie,jak ich zabraknie to kto się tym zajmie !!! Siostry zakonne ? a może sami się tym zajmiemy z opłakaną perfekcją.Moim zdanie gdybym był Prezydentem Zabrza DAŁBYM PRZYKŁAD JAK TYLKO POTRAFIĘ ABY NASZE MIASTO ZASŁYNĘŁO Z TEGO JAK NALEŻY ZACHOWAĆ OSTROŻNOŚĆ Z TKZ. BIERNIE CHORYMI,KTÓRZY JUŻ SĄ CHORZY NA KORONAWIRUSA ZARAŻAJĄ LECZ SAMI NIE WIEDZĄ,ŻE SĄ NOSICIELAMI TEJ PANDEMII.Jeżeli chodzi o ochronę szpitali i wejść do nich oraz zapobiec jak najlepiej przenoszenia się tej pandemii w same centrum leczenia.1. Przede wszystkim powinno być więcej ochrony wokół Szpitali,ochrony którzy myślą a nie śpią.2. Pacjenci powinni być przyjmowani przed Szpitalami , wypytani o zdrowie,zapisanie ich danych i jeżeli nie są bardzo chorzy powiadomieni o przybyciu ponownie do tego samego Szpitala po ( kwarantannie domowej przymusowej ) za dwa co najmniej tygodnie wówczas ten pacjent powinien przejść test na KORONAWIRUSA po przybyciu ponownym lub u niego w miejscu zamieszkania,,,wówczas wtedy można podjąć odpowiednie działania wobec tego pacjenta. ( jak największe dbanie o Lekarzy i Pielęgniarki !!! ).. i TAK POWINNO SIĘ TRAKTOWAĆ WSZYSTKICH KTÓRZY ZBLIŻAJĄ SIĘ DO SZPITALA W CELU LECZENIA LUB NAWET ODWIEDZIN,PONIEWAŻ NIE WIEMY CZY TEN KTOŚ JEST BIERNIE CHORY CZY ZDROWY.....nie wiemy !!!!!.jeszcze mam inne pomysły jak w najmniejszym stopniu ZMINIMALIZOWAĆ BIERNIE CHORYCH.3. JEŻELI PANI PREZYDENT ZABRZA POTRZEBUJE POMOCY CHĘTNIE POMOGĘ,JEŻELI NIE MAM PROPOZYCJĘ POMAGAĆ W INNYM WOJEWÓDZTWIE.Mam dosyć już patrzeć jak nie radzą sobie służby zdrowia z pewnymi BARDZO BŁĘDNYMI ZABEZPIECZENIAMI SZPITALI CZY TEŻ OŚRODKÓW ZDROWIA ,LUDZI TRZEBA UCZYĆ A NIE JAK W TELEWIZJI MÓWIĆ DO NICH BAZ ZROZUMIENIA,ONI SĄ W PANICE I DZIAŁAJĄ NIERACJONALNIE.Pozdrawiam i życzę zdrowia i proszę się tym zająć jak najlepiej Pani Prezydent Zabrza może.Z Poważaniem ,,,,Antoni.....

 • Mejson

  dlaczego osoba zakozana koronowirusem przebywa w domu? co z domownikami??po co na szpitale zkax ne skoro osoba chora ma przebywac w domu??panstwo z tektury

 • Mateusz

  co z ośrodkami??

 • Antoni

  Wita.Teraz wszyscy się rozpisują większość mądrze pisze ale jak przed tą Pandemią opisałem,że Miasto nie jest przygotowane na taką Światowej skali epidemię i oczywiście nasz Rząd to wszyscy myśleli,że to minie lub nie mam pojęcia co myśleli .Słuchając kary jakie złamiemy za opuszczanie kwarantanny to przypiera dech w piersiach,Kary owszem ale w stosunku do zarobków danych osób,przecież są ludzie którzy zarabiają najniższą krajową to ile oni mogą tej kary zapłacić- góra 300 zł i tak stosować się do wynagrodzeń przecież takie kary 5000 zł to są kary dla dygnitarzy i rządzących . Nie mogę tego słuchać. ,,,JEDYNĄ SPRAWIEDLIWOŚCIĄ NA TYM ŚWIECIE JEST ŚMIERĆ A NAJGORZEJ MAJĄ LUDZIE ZAMOŻNI I BARDZO ZAMOŻNI BO Z TEGO ŚWIATA WEŹMIEMY TYLE ILE NASZA DUSZ UDŹWIGNIE

 • Maja

  Jak będziesz siedzieć w domciu, to żadna kara Cię nie dosięgnie

 • Elektryk

  Pracuję w szpitalu w dziale technicznym - na wniosek by dano nam środki ochrony otrzymaliśmy od dyrektora odpowiedź że dla nas nie ma.Potem znowu ktoś się obudzi z ręką w nocniku.

 • Antoni

  Zgroza !!!! już napisałem że ta pandemia będzie najgorszą epidemią 21 wieku,miasto nie było i nie jest przygotowane na tą zgrozę, która dopiero nadejdzie. ( Nie Daj Boże ).21.03.20 o godz ok 21.00 do jednego Szpitala w Zabrzu przyszedł Ukrainiec czy Gruzin przebywając tam jakiś czas poinformował , że jest zarażony na Koronawirusa, okazało się to prawdą oczywiście zabrali tego człowieka do Szpitala specjalistycznego. Ale czy nie pozostawił po sobie bakterii,nie pozarażał? ,gdzie była ochrona? co teraz robi Prezes tego szpitali,przecież wszyscy którzy stykali się z tym chorym powinni przejść testy,szpital powinien być odkażony i wszyscy którzy mieli z tym chorym kontakt również w szpitalu przebywają chorzy i personel,szkoda pisania choć mam nadzieję i wierzę , że to do kogoś dotrze.Życzę wszystkim zdrowia.

 • ark

  Moja żona siedzi na kwarantannie, jej koleżanka pielęgniarka jest chora i leży na zakaźnym. Kilka innych koleżanek jest w kwarantannie, nikt nie robił testów. Minęło 12 dni. Za dwa dni żona powinna wrócić do pracy. Nie wiadomo czy jest bezobjawowa, czy się nie zaraziła. Jeśli tak to ma wyglądać przed wyborami to pół Polski wymrze dla kaprysu Kaczyńskiego.

 • www.łonet.pl

  polecam stoperan i kibel zimnej wody na czachę

 • Przerażony

  Jednym słowem jest to kompletny brak odpowiedzialności nie tylko za siebie ale również za pozostałych członków społeczeństwa...Przecież słyszą te osoby z mediów, co się dzieje w Europie i na Świecie!!!Jest przecież "klarowny" przekaz dotyczący tego aby unikać osób z państw o podwyższonej transmisji wirusa, ale cóż prawdopodobnie najważniejsze są spotkania towarzyskie a nie zdrowe ogółu!!!!Najbardziej martwię się tym, że większość osób obecny czas traktuje dosłownie jak "koronawakcje", udziela się towarzysko nie zdając sobie sprawy z powagi sytuacji...Proszę tylko o to, pamiętajmy nie tylko o sobie ale również o tych, którzy mają rodziny etc...

 • rafał

  Po pierwsze powinny być podane dane personalne takiej osoby żeby inni ludzie się mogli zabezpieczyć po drugie okoliczności w jakich się zaraziła i czy świadomie nie rozprzestrzeniała choroby -jeżeli tak to kula w łeb i do piachu

 • Moja

  a w domu wszyscy zdrowi??? TOBIE By się przydało dać ale taką kulą ortopedyczną w łep!!!!!!!!!!1

 • Ewa

  A co do daje jak potem dowiadujemy.sie.ze o.pomimo kwarantanny pacjent umiera.

 • Malgo

  Dlaczego sama się zgłosiła? Przecież wszędzie piszą mówią żeby dzwonić,a nie jeździć,chodzić,przecież mogła po drodze zarazić jeszcze kogoś,nawet jeśli pojechała do tego szpitala własnym samochodem

 • Jarosław Tynk

  Wspaniała decyzja by została w domu.Brak słów

 • Lora

  Bardzo dobrze...znam ją...mieszka sama,czuje się dobrze i nie zajmuje miejscs w szpitalu bardziej chorym ludziom. Najlepiej zdrowieje się w domu.

 • Lola

  Kiedy ludzie w końcu to pojmą żeby nie kontaktować się z osobami z zagranicy i nie wyjeżdżać z kraju w czasie epidemii???Za bezdenną głupotę tych osób zapłacą inni.

 • Magda

  Znam takich co jeszcze tydzień temu twierdzili, że gdyby trafiła sie dobra promocja cenowa wyjazdu za granicę to chętnie by skorzystali. Ludzie z wyższym wykształceniem i szóstym krzyżykiem na karku. A jak się typowało osoby do pracy zdalnej to pierwsi się do niej zgłaszali.

 • Moja

  taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaak??????????????????????

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.