Wiadomości z Zabrza

19-latka zatrzymana za posiadanie znacznej ilości amfetaminy

  • Dodano: 2020-03-20 08:15, aktualizacja: 2020-03-20 08:27

Policjanci z zespołu wywiadowczego zabrzańskiej komendy zatrzymali kobietę oraz mężczyznę podejrzanych o przestępstwo narkotykowe.

Kobieta usłyszała zarzuty posiadania znacznych ilości substancji odurzających, za co grozi kara do 10 lat więzienia. Mężczyzna odpowie również za posiadanie narkotyków, ale także prowadzenie auta pod wpływem środka odurzającego oraz złamanie sądowego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi.

 

Do zatrzymania doszło w dzielnicy Zandka

Wywiadowcy zatrzymali do kontroli osobowego volkswagena, którym podróżowało pięć młodych osób. W trakcie kontroli w torebce 19-letniej pasażerki policjanci znaleźli wagę elektroniczną oraz amfetaminę, z której można było przygotować prawie 1000 działek dilerskich. 23-letni kierowca zatrzymanego samochodu również miał przy sobie amfetaminę a ponadto oświadczył, że wcześniej ją zażywał. Wykonany test potwierdził, że mężczyzna jest pod wpływem amfetaminy. Okazało się również, że złamał on sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Podczas policyjnych czynności zatrzymani przyznali się do winy. Teraz o ich losie zdecyduje zabrzański sąd.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.