Wiadomości z Zabrza

Pierwsze służby, pierwsze zatrzymanie pod okiem dzielnicowego

  • Dodano: 2020-02-26 09:15

O tym, że u boku doświadczonych mundurowych najlepiej doskonali się swoje umiejętności i poznaje tajniki policyjnego rzemiosła, nie trzeba nikogo przekonywać.

W poniedziałek podczas wspólnej służby dzielnicowy z zabrzańskiej jedynki, sierż. Marceli Migała i słuchacz Szkoły Policji w Katowicach post. Szymon Wycisk, zatrzymali mężczyznę poszukiwanego listem gończym. Służby terenowe słuchaczy szkół policji to jeden z etapów szkolenia policyjnego, który sprawdza zdobytą wiedzę podczas prawdziwych interwencji.

Od początku tygodnia słuchacze Szkoły Policji w Katowicach, wspólnie z zabrzańskimi mundurowymi, patrolują ulice Zabrza. Młodzi adepci pełnią służbę pod okiem doświadczonych policjantów, dbając o bezpieczeństwo w mieście. Młodzi adepci uczą się policyjnego fachu od swoich bardziej doświadczonych kolegów. Często biorą udział w obchodach rejonów, które przeprowadzają codziennie dzielnicowi. W trakcie praktyk patrolują też ulice miasta, dbając tym samym o bezpieczeństwo mieszkańców.  

Wczoraj patrol w składzie dzielnicowy sierż. Marceli Migała i słuchacz Szkoły Policji w Katowicach post. Szymon Wycisk, zatrzymał poszukiwanego listem gończym 43- letniego mieszkańca Zabrza, który w przeszłości karany był za kradzieże paliwa. Do jego zatrzymania doszło na ulicy Jagieły. Mężczyzna został rozpoznany przez dzielnicowego jako osoba poszukiwana. W trakcie zatrzymania nie stawiał oporu. 

Zgodnie z zawartymi porozumieniami, słuchacze Szkoły Policji w Katowicach kierowani są do służby w Zabrzu, aby wspomóc miejscowych policjantów w służbie i jednocześnie pod ich okiem uczyć się policyjnego rzemiosła. Słuchacze Szkoły Policji w Katowicach przyjeżdżają pełnić służbę w Zabrzu na podstawie trójstronnego porozumienia, zawartego pomiędzy Prezydent Zabrza, Komendantem Szkoły Policji w Katowicach oraz Komendantem Miejskim Policji w Zabrzu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również