Wiadomości z Zabrza

Pędził 174 km/h. Pirat drogowy zatrzymany przez zabrzańską drogówkę

  • Dodano: 2021-02-08 08:15, aktualizacja: 2021-02-08 07:53

Policjanci z zabrzańskiej drogówki udaremnili rajd 32-letniego mężczyzny, który na zabrzańskim odcinku DTŚ pędził z prędkością 174 km/h.

W miejscu, gdzie został zatrzymany, obowiązuje ograniczenie prędkości do 100 km/h

Apelujemy o zdrowy rozsądek i wolniejszą jazdę – często to właśnie przez nieodpowiedzialne zachowanie na drogach giną ludzie.

Kolejny raz policjanci zabrzańskiej drogówki zakończyli rajd kierującego, który z drogi urządził sobie tor wyścigowy. Tym razem kierujący przekroczył dopuszczalną prędkość o aż 74 km/h. Wczoraj na DTŚ w Zabrzu stróże prawa zauważyli szybko jadący samochód. Kierowca znacznie przekroczył dopuszczalną na tym odcinku prędkość, która była ograniczona do 100 km/h. Policjanci ruszyli za suzuki i zmierzyli prędkość. Okazało się, że 32-letni mężczyzna jechał aż 174 km/h. Kontrola drogowa zakończyła się dla niego 500-złotowym mandatem oraz 10 punktami karnymi w związku z przekroczeniem prędkości.

Przy prędkości 174 km/h i złych warunkach, jakie obecnie panują na drogach każdy nagły manewr wykonany w przypadku wystąpienia sytuacji awaryjnej, mógłby zakończyć się tragicznie. Apelujemy o zdrowy rozsądek i wolniejszą jazdę.

Zobacz nagranie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również