Wiadomości z Zabrza

Pedofil w rękach policji! 13-latka z Zabrza wykorzystywana seksualnie w hotelu

  • Dodano: 2021-06-16 11:45, aktualizacja: 2021-06-16 14:53

Do spotkań 13-latki i 52-latka dochodziło na terenie Zabrza. Niepokojące zachowanie nastolatki zauważył szkolny pedagog, który powiadomił Policję.

13-letnia mieszkanka Zabrza poznała 52-letniego mężczyznę przez internet na popularnym serwisie społecznościowym. Spotkali się łącznie trzy razy w lutym i marcu tego roku. Mężczyzna z województwa podkarpackiego przyjeżdżał do Zabrza i zabierał dziewczynkę do hotelu, gdzie wykorzystywał ją seksualnie. 

52-letni pedofil przyjeżdżał z Podkarpacia

Sprawę ujawnił szkolny pedagog, który zauważył niecodziennie zachowanie dziewczynki i zgłosił możliwość popełnienia przestępstwa. Zaalarmowani policjanci z zabrzańskiej komendy rozpoczęli dochodzenie, które zakończyło się zatrzymaniem 52-letniego pedofila. W celu jego zatrzymania zabrzańscy funkcjonariusze współpracowali z podkarpacką Policją.

3 miesiące aresztu dla pedofila

Mężczyzna został aresztowany na 3 miesiące na wniosek prokuratury. Jak informuje zabrzańska Policja, w trakcie przesłuchania 52-latek przyznał się do wykorzystywania seksualnego 13-latki. Za popełnione czyny grozi mu do 12 lat więzienia.

– Sprawa jest rozwojowa i nie jest wykluczone, że zatrzymanemu przedstawione zostaną kolejne zarzuty – przekazuje zabrzańska Policja.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Mieszkaniec

    Ukarany powinien również zostać właściciel hotelu. Po pierwsze za udostępnienie pokoju i złamanie obostrzeń, po drugie za brak reakcji na podejrzaną sytuację.Posadził bym ich razem.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również