Wiadomości z Zabrza

Pamięć o papieżu Polaku - mieszkańcy Zabrza uczcili 20-lecie śmierci Jana Pawła II [FOTO]

  • Dodano: 2025-04-04 09:15

W dniu 2 kwietnia 2025 r., w Parafii św. Wojciecha w Zabrzu, odbyły się uroczystości upamiętniające 20. rocznicę śmierci papieża Jana Pawła II. Wydarzenie zgromadziło licznie zgromadzonych wiernych, którzy wspólnie z władzami miasta wzięli udział w Apelu Jasnogórskim połączonym z modlitwą różańcową pod Krzyżem Papieskim.

Mieszkańcy Zabrza uczcili 20. rocznicę śmierci Jana Pawła II

Uroczystość rozpoczęła się modlitwą różańcową, której celem było uczczenie pamięci papieża. W jej trakcie wierni modlili się w intencji Jana Pawła II, oddając hołd papieżowi, który na zawsze pozostanie w pamięci Polaków i wiernych na całym świecie. Po modlitwie, pod Krzyżem Papieskim, zapalono znicze jako symbol pamięci i szacunku.

W uroczystościach wzięli również udział przedstawiciele władz miasta, w tym Zastępca Prezydenta Miasta Zabrze, Rafał Grygiel, oraz radni Miasta Zabrze, którzy uczcili pamięć Jana Pawła II. To ważne wydarzenie, które pozwoliło mieszkańcom Zabrza wspólnie oddać hołd papieżowi, który miał ogromny wpływ na losy Polski i świata.

Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z tego wydarzenia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również