Wiadomości z Zabrza

Obiekty Sparty Zabrze wypiękniały po remoncie

  • Dodano: 2021-04-14 07:00, aktualizacja: 2021-04-14 07:26

Od 13 kwietnia Mikulczycka Sparta Zabrze korzysta z wyremontowanych pomieszczeń budynku klubowego. Kluby Sportowe Sparta Zabrze, Boks Zabrze, ASY Sparta Zabrze oraz Sekcja Hodowców Gołębi Pocztowych w Mikulczycach, reprezentowane przez Andrzeja Cieślika, Krzysztofa Tabaka, Janusza Piekarskiego i Wiesława Samoraja zaprosiły z tej okazji prezydent Zabrza Małgorzatę Mańkę-Szulik na uroczyste otwarcie wyremontowanego budynku.

Inwestycja wykonana została z finansową pomocą miasta oraz pozyskanych sponsorów. W gronie gości znaleźli się m.in.: zastępca prezydenta Zabrza Krzysztof Lewandowski, przewodnicząca Rady Miasta Zabrze Łucja Chrzęstek-Bar, prezes Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zabrzu Zdzisław Trzepizur, prezes Śląskiego Związku Boksu Tomasz Kowalik oraz Jarosław Bryś, prezes Podokręgu Zabrze ŚZB.

Mikulczyckie kluby, ważne ogniwa sportowej marki Zabrza, od dawna mogą się szczycić opinią kuźni talentów. Sukcesy wychowawcze są możliwe dzięki odpowiedniemu podejściu i sercu włożonemu w szkolenie młodzieży oraz stale rozbudowywanej profesjonalnej bazie dla młodych sportowców.  

Zakończona właśnie inwestycja przyczyni się również do dalszego rozwoju i  kolejnych sukcesów sekcji hodowców gołębi, którzy kultywując śląską tradycję, promują Zabrze i jego śląskie korzenie.

– Oddajemy w ręce środowisk sportowych i całej społeczności Mikulczyc zmodernizowane pomieszczenia budynku Sparty Zabrze – mówiła podczas uroczystości prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik. –  To ważne dla młodych sportowców i mieszkańców dzielnicy miejsce zyskuje standard odpowiadający ich oczekiwaniom, ambicjom i planom. Nie ma Zabrza bez sportu i nie ma sportu bez Zabrza. Obchodząca w tym roku swoje stulecie Sparta najlepiej o tym zaświadcza. Mamy w mieście wiele pięknych obiektów, kiedyś utrzymywanych przez kopalnie, a dziś pozostających na utrzymaniu miasta. Bez ludzi z pasją, społeczników, ich utrzymanie i rozwój byłyby o wiele trudniejsze.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.