Wiadomości z Zabrza

O bezpieczeństwie z najmłodszymi mieszkańcami Zabrza

  • Dodano: 2020-01-29 07:30, aktualizacja: 2020-01-28 10:19

Na Śląsku zakończyły się już ferie, w czasie ich trwania dzielnicowi i policjanci zajmujący się profilaktyką odwiedzili przedszkola i szkoły, w których prowadzone były pogadanki na temat bezpieczeństwa.

Mundurowi przeprowadzili w nich zajęcia dla dzieciaków dotyczące bezpiecznego spędzania czasu wolnego, bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię oraz właściwej reakcji podczas kontaktu z nieznajomym.

W trosce o bezpieczeństwo dzieci zabrzańscy policjanci zajmujący się profilaktyką społeczną oraz dzielnicowi stale prowadzą cykl spotkań w przedszkolach i szkołach, których tematem jest bezpieczeństwo. W ostatnim czasie policyjni profilaktycy odwiedzili Przedszkole Nr 49. W  pogadankach wzięły udział dzieci, które z zainteresowaniem słuchały o tym, jak bezpiecznie bawić się w domu i poza nim. Dzieciaki bardzo chętnie odpowiadały na szereg zadanych im pytań oraz wykazały się dobrą wiedzą w zakresie unikania zagrożeń. Podczas spotkań emitowany był równie film dotyczący zasad bezpieczeństwa. Utrwalano też zasady bezpiecznego przechodzenia  przez jezdnię i podkreślano role odblasków w byciu widocznym na drodze.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.