Wiadomości z Zabrza

Nocny pożar na Helence. Paliło się w piwnicy budynku przy ul. Wawrzyńskiej

  • Dodano: 2021-11-29 14:30, aktualizacja: 2021-11-30 07:47

W piątkową noc 26 listopada doszło do pożaru w piwnicy budynku w zabrzańskiej dzielnicy Helenka. Na miejsce zadysponowano 4 zastępy straży pożarnej. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Pożar piwnicy przy ulicy Wawrzyńskiej w Zabrzu

Jak przekazał st. kpt. Wojciech Strugacz, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Zabrzu, do zabrzańskich strażaków informacja o pożarze piwnicy dotarła o godzinie 21:25. Na miejsce zadysponowano trzy zastępy Państwowej Straży Pożarnej i jeden zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej. Ogniem objęta była piwnica budynku znajdującego się przy ulicy  Ludwiki Wawrzyńskiej 32 w dzielnicy Helenka.

– Po przybyciu na miejsce stwierdzono, iż w piwnicy panuje silne zadymienie. Klaka schodowa nie była zadymiona – poinformował st. kpt. Wojciech Strugacz.

Ogień wybuchł w piwnicy budynku

Na objęte ogniem elementy wyposażenia piwnicy podano prąd wody. Elementy te uległy częściowemu spaleniu. W wyniku pożaru zniszczeniu uległ znajdujący się tam bojler, a ściany piwnicy i mała część klatki schodowej zostały okopcone. Żaden z mieszkańców nie został poszkodowany.

– Nie było potrzeby ewakuacji, bo na szczęście zadymienie nie rozniosło się po klatce schodowej – przekazał oficer prasowy KM PSP w Zabrzu.

Przyczyną pożaru było zaprószenie ognia. Ostatni biorący udział w akcji zastęp wrócił o godzinie 23:02. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również