Wiadomości z Zabrza

Nocny pożar kotłowni w Zabrzu! Łącznie budynek opuściło 16 osób

  • Dodano: 2023-11-13 13:30

W piwnicy budynku przy ul. 3 Maja miał miejsce pożar. W Środku nocy budynek opuścić musiało 16 osób, w tym 5 dzieci. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Nocny pożar w Zabrzu

W nocy z soboty na niedzielę z 11 na 12 listopada doszło do pożaru w budynku przy ul. 3 Maja w Zabrzu. Krótko przed północą służby otrzymały zgłoszenie o pożarze w kotłowni w piwnicy 4-kondygnacyjnego budynku. Na miejsce zadysponowano łącznie sześć zastępów strażaków, w tym cztery PSP, OSP Kończyce i OSP Makoszowy.

– Okazało się, że pożarem objęte były składowane drewno i węgiel. Było duże zadymienie klatki schodowej. Przed naszym przybyciem 9 osób opuściło budynek. Nasi strażacy ewakuowali 7 osób, w tym 5 dzieci. Nikt nie wymagał pomocy medycznej – powiedział mł. bryg. Wojciech Strugacz, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Zabrzu.

Działania strażaków polegały na ugaszeniu pożaru oraz oddymieniu klatki schodowej. Interwencja zakończyła się o godzinie 2:11. Najprawdopodobniej zapalił się węgiel składowany w pobliżu pieca.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również