Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

Noc Muzeów 2018 w Zabrzu

  • Dodano: 2018-05-18 08:45, aktualizacja: 2018-05-17 16:47

Dla pasjonatów sztuki i wystaw, tylko jedna noc w roku jest aż tak magiczna. Mowa oczywiście o Nocy Muzeów - imprezie, która przyciąga tysiące osób do galerii sztuk, muzeów i miejsc kultury. W Zabrzu obchody tego Święta rozpoczną się 19 maja.

Pierwsza Noc Muzeów odbyła się w Berlinie w 1997 roku. Ze względu na sukces tej imprezy, kolejne miasta zaczęły je powielać. Tegoroczna Noc Muzeów w Zabrzu i na Szlaku Zabytków Techniki zapowiada się obiecująco.

Szczegółowy program XIII Zabrzańskiej Nocy Muzeów znajdziecie Państwo na stronie internetowej Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu (www.muzeumgornictwa.pl) oraz stronie Muzeum Miejskiego w Zabrzu (www.muzeum-miejskie-zabrze.pl).
Muzeum Miejskie w Zabrzu zaprasza na wieczorne zwiedzanie wystaw oraz do udziału w spotkaniach z gośćmi specjalnie zaproszonymi na tę Noc, m.in. z laureatem nagrody Paszporty Polityki 2018 Normanem Lato i Marianem Oslislo, który wystąpi z tematem „Jaki piękny jest plakat”.

"Noc czorna jak wongiel" – to tytuł, jaki przyświecał będzie Nocy Muzeów organizowanej przez MGW w Zabrzu, które zapowiada wiele atrakcji za 1 zł.

Przejedź się górniczą szolą i górniczą kolejką. Zobacz jak pracują maszyny górnicze w swoim naturalnym środowisku. Odważysz się przejść kamiennym labiryntem w ciemnościach? Podobno do odważnych noc należy – zachęcają organizatorzy.

Najnowsze informacje z Zabrza w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.