Wiadomości z Zabrza

Nietrzeźwy 41-latek nie zatrzymał się do kontroli i miał przy sobie narkotyki

  • Dodano: 2021-12-31 07:30, aktualizacja: 2021-12-31 07:52

Policjanci z zabrzańskiej "trójki" zatrzymali we wtorek w nocy nietrzeźwego kierującego, który pomimo sygnałów dźwiękowych i świetlnych policyjnego radiowozu, nie zatrzymał się do kontroli. 41-latek wybiegł z auta i zaczął uciekać ale bezskutecznie, gdyż już po chwili został zatrzymany przez mundurowych w pościgu pieszym. Jak się okazało, był on poszukiwany oraz posiadał przy sobie narkotyki.

Poszukiwany 41-latek nie zatrzymał się do kontroli drogowej

Do zdarzenia doszło we wtorek 28 grudnia po godzinie 23:00, kiedy zabrzańscy mundurowi z III Komisariatu Policji, w rejonie ul. Krakusa postanowili zatrzymać do kontroli kierującego pojazdem marki Nissan. Jak się okazało, kierujący pomimo policyjnych sygnałów dźwiękowych i świetlnych nie zatrzymał się do kontroli, a po chwili wybiegł z auta i zaczął uciekać pieszo.

Mundurowi okazali się jednak szybsi i po chwili zatrzymali mężczyznę w rejonie ul. Stalmacha. Był to 41-letni zabrzanin, który po sprawdzeniu okazał się być poszukiwany celem odbycia kary, a ponadto nie posiadał on uprawnień do kierowania pojazdami. Oprócz tego mundurowi ujawnili przy nim narkotyki w postaci marihuany oraz amfetaminy. Jak się również okazało, 41-latek miał w wydychanym powietrzu ponad 1,5 promila alkoholu.

Pasażer poszukiwany w celu ustalenia miejsca pobytu

Mężczyzna jednak nie poruszał się pojazdem sam, gdyż w pojeździe znajdował się także pasażer - 42-letni obcokrajowiec, który okazał się być poszukiwany celem ustalenia miejsca pobytu. Kierujący został zatrzymany przez policjantów i osadzony w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Wydział Kryminalny zabrzańskiej Komendy Policji. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności, a o jego dalszym losie zadecyduje Sąd.

       

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.