Wiadomości z Zabrza

Niemal 40 tys. zł ukryte w odkurzaczu i pojemniku na ręczniki. Śląska KAS zlikwidowała kolejny punkt z hazardem

  • Dodano: 2024-01-19 08:00, aktualizacja: 2024-01-19 08:27

Funkcjonariusze ze Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach ujawnili nielegalne automaty do gier hazardowych. Do zdarzenia doszło na terenie Zabrza. Lokal, w którym działał nielegalny punkt hazardowy, był strzeżony przez obsługę. Po kilkukrotnym wezwaniu do dobrowolnego otwarcia drzwi i braku reakcji mundurowi próbowali wejść do środka przy użyciu narzędzi. Po chwili wyłączyły się elektromagnesy w drzwiach i funkcjonariusze weszli do lokalu.

Środki pieniężne były ukryte w nietypowych miejscach

W pomieszczeniu zastali 27-letnią pracownicę i 39-letniego mężczyznę, najprawdopodobniej klienta. Kobieta została przesłuchana w związku z procederem prowadzenia i urządzania nielegalnych gier na automatach, a mężczyznę przesłuchano  w charakterze świadka.

Zabezpieczono 6 szt. automatów do gier hazardowych i niemal 40 tys. zł w gotówce

Służby zabezpieczyły 6 automatów, na których urządzane były nielegalne gry hazardowe oraz niemal 40 tys. zł w gotówce ukryte w odkurzaczu i pojemniku na ręczniki. Środki pieniężne najprawdopodobniej przeznaczone były na wygrane.

Postępowanie w sprawie urządzania nielegalnych gier hazardowych poprowadzi Śląski Urząd Celno-Skarbowy w Katowicach.


Śląska KAS podsumowała 2023 rok

Śląska KAS podsumowała ubiegły rok w zakresie walki z nielegalnym hazardem. Od stycznia do grudnia 2023 roku mundurowi zlikwidowali 192 nielegalne punkty, w sumie zabezpieczyli 401 automatów, na których urządzane były nielegalne gry hazardowe.

Osobom odpowiedzialnym za urządzanie i prowadzenie nielegalnych gier hazardowych grozi odpowiedzialność karna: kara grzywny do 720 stawek dziennych albo kara pozbawienia wolności do lat 3 albo obie te kary łącznie.

Organizatorom nielegalnych gier na automatach, a także w określonych przypadkach właścicielom lokali, w których urządzane są te gry, grożą także kary pieniężne w wysokości 100 tys. zł od każdego nielegalnego automatu.

Wszelkie informacje dotyczące nielegalnego hazardu można zgłaszać:

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również