Wiadomości z Zabrza

Zabrzańskie żłobki oferują ponad 1000 miejsc dla dzieci!

  • Dodano: 2024-01-18 15:15

Rodzice wychowujący dziecko, którzy chcą wrócić na rynek pracy, w naszym mieście mają ułatwione zadanie. W zabrzańskich żłobkach dostępnych jest ponad 1000 miejsc.

Ponad 1000 dzieci może uczęszczać do żłobka w Zabrzu

W Zabrzu wyremontowano wiele żłobków miejskich. Dofinansowania otrzymały również placówki niepubliczne. Jak podała Małgorzata Mańka-Szulik, w 2024 roku na ten cel zostanie przeznaczone 5 milionów złotych z budżetu miasta. Odświeżone placówki oraz duża dostępność miejsc i profesjonalna opieka nad dziećmi mają stanowić ułatwienie dla rodziców, którzy chcą wrócić do pracy. Miasto oferuje ponad 1000 miejsc w żłobkach dla dzieciaków.

Zapisy do żłobka – kto ma pierwszeństwo?

Najczęściej o przyjęciu dziecka do żłobka decyduje kolejność zgłoszeń. Podczas rekrutacji często rozpatruje się także inne aspekty. Pod uwagę bierze się między innymi to, ile dzieci jest w danej rodzinie, występujące w rodzinie niepełnosprawności czy wychowywanie dziecka przez samotnego rodzica. W takim przypadku prawdopodobne jest to, że dziecko będzie miało większą szansę dostać się do wybranego żłobka. Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji lub związanej z nią wymogów są jednak podawane do wiadomości rodziców przez placówki.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również