Wiadomości z Zabrza

Najnowsze informacje z placu budowy! Zmiana organizacji ruchu w ciągu alei Korfantego

  • Dodano: 2023-10-17 07:45, aktualizacja: 2023-10-17 07:57

Trwają prace remontowe prowadzone w ramach zadania pn. „Przebudowa obiektów inżynierskich na terenie miasta Zabrze. Wiadukty w ciągu alei Korfantego nad Drogą Krajową nr 88 i torami PKP”. Już w środę, 18 października, rozpocznie się montaż dylatacji na wiadukcie zachodnim, który zostanie całkowicie zamknięty. Ruch będzie się odbywał wyremontowanym wiaduktem wschodnim.

Jak podaje wykonawca robót, nie będzie możliwości skrętu w lewo z Al. Korfantego na DK88, a objazd będzie się odbywał rondem Żołnierzy – Górników (przy Aquariusie), ulicami Mielżyńskiego oraz Szkubacza aż do zjazdu na DK88.

Obecnie stan zaawansowania robót to ponad 95 proc

Trwają prace przy wymianie konstrukcji dylatacji obiektu z bitumicznej na modułową. Rozwiązanie to zapewni kompleksowość przeprowadzonej przebudowy i trwałość na kolejne lata eksploatacji. Jak podaje Miejski Zarząd Dróg w Zabrzu, pełne otwarcie wiaduktów planowane jest do 24 listopada.

Jednocześnie przypominamy, iż nadal pozostaje zamknięty pas zjazdowy z DK88 na łącznicę z al. Korfantego. Utrudnienia występują w związku z realizacją zadania pn. „Przebudowa obiektów inżynierskich na terenie miasta Zabrze z podziałem na części. Część 7: Wiadukt w ciągu ul. Hermisza nad DK88 i torami PKP.” Prosimy kierowców o zachowanie ostrożności i stosowanie się do wprowadzonej tymczasowej organizacji ruchu i ograniczeń prędkości.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również